Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim28.07.2014

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 15 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 31.07.2014r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 31.07.2014r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.

więcej

XLIII Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy28.07.2014

Zapraszam na sesję nr XLIII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 31 lipca 2014 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Łęczycy28.07.2014

Uprzejmie informujemy, że w okresie od dnia 29.07.2014 (wtorek) do dnia 01.08.2014( piątek) Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w godzinach 7.30 -15.30. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 4528.07.2014

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/2
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 13:00 dnia 27.07.2014 do godz. 20:00 dnia 30.07.2014
Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną od 29 stopni C do 32 stopni C. Temperatura minimalna od 18 stopni C do 20 stopni C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.
PCZK w Łęczycy
J. Ożadowicz

więcej

Utrudnienia w ruchu drogowym w trakcie Mixera Regionalnego25.07.2014

Szanowni Państwo! W związku z organizowanym w dniu 2 sierpnia br. Mixerem Regionalnym informujemy, że od dnia 1 sierpnia (piątek), godz. 7.00 do dnia 3 sierpnia (niedziela), do godz. 7.00 ulica 18-go Stycznia (przy parkingu Zamku) oraz ul. Ozorkowska (od ul. Belwederskiej) będą wyłączone z ruchu samochodowego, z wyłączeniem wystawców posiadających zatwierdzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego karty wjazdu. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

więcej

Dzieci i młodzież z Łęczycy wrócili z koloni z Załęcza Wielkiego25.07.2014

W czwartek wróciła z koloni w Załęczu Wielkim 45 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Łęczycy. W organizacji wyjazdu Miasto Łęczyca współpracowało z Hufcem ZHP w Łasku, który w ramach projektu „Zielone Płuca” – profilaktyka prozdrowotna dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości powietrza zorganizował wakacyjne warsztaty ekologiczne z elementami edukacji prozdrowotnej. Z rozmów z uczestnikami, opiekunami i rodzicami wiemy, że było „SUPER”. Piękna pogoda, doskonałe warunki i pyszne jedzenie, a wychowawcy organizowali tyle zajęć i atrakcji, że nie było ani chwili na nudę. I to tylko za 290.00 zł. Szkoda, że nie było więcej chętnych.

więcej

Wakacje w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy25.07.2014

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MIPBP w Łęczycy już tradycyjnie przygotował akcję „Wakacje z Biblioteką”. W każdy wtorek i piątek chętne dzieci od 6 do 12 r.ż. uczestniczą w rozmaitych zajęciach. Dotychczas odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy, pogadanka na temat uzależnień oraz głośne czytanie. Uczestnicy zajęć brali także udział w konkursie zręcznościowym oraz plastycznym - z wykonanych przez dzieci prac powstała letnia wystawa, która aktualnie zdobi wnętrze biblioteki. Zajęciom towarzyszyła dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. Przed nami jeszcze sierpniowe spotkania i wiele atrakcji!! Zajęcia finansowane są przez Gminę Miasto Łęczyca.

 

więcej

Rusza remont ul. Belwederskiej25.07.2014

Od dnia 28.07.2014r do dnia 05.08.2014r. prowadzone będą roboty drogowe na ul. Belwederskiej, od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Starostwo Powiatu Łęczyckiego jako zarządca ul. Belwederskiej, wyłoniło w drodze przetargu wykonawcę robót drogowych - zostało nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o z Kutna. W związku z prowadzonymi robotami wystąpią utrudnienia w ruchu, oraz obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania i postoju pojazdów na remontowanym odcinku drogi. W związku z tym od dnia 28.07.2014 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Wiadomość o remoncie ul. Belwederskiej zapewne wszystkich cieszy - bo rzeczywiście dotychczasowy stan techniczny tej nawierzchni dawał się nam we znaki.

więcej

Święto Policji24.07.2014

24 lipca 2014 roku odbyły się w naszym mieście obchody 95-lecia Policji. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła. Dalsza część obchodów odbyła się już na pl. T. Kościuszki, gdzie po uroczystym apelu wręczone zostały odznaczenia, awanse i mianowania policyjne. Nagrody w postaci pucharów odebrały również osoby, które zwyciężyły w konkursie strzeleckim. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy. Na uroczystości 95-lecia Policji obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, który życzył wszystkim funkcjonariuszom dalszych sukcesów, bezpiecznej służby oraz zadowolenia w pracy i w życiu osobistym. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli pokazy pirotechniczne przygotowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Łodzi, a także pokaz sprzętu policyjnego.

 

więcej