Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Pociągiem w Łódzkie30.09.2014

Serdecznie zachęcamy do udziału w wycieczce ”Pociągiem w Łódzkie” na trasie : KUTNO – ARTURÓWEK – PARK KRAJOBRAZOWY WZNIESIEŃ ŁÓDZKICH. Wycieczka odbędzie się w dniu 4 października br. i obejmuje bezpłatny przejazd pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Kutna przez Łęczycę do Arturówka, spacer wraz z przewodnikiem po wyznaczonej trasie w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, dwugodzinny piknik oraz konkurs ekologiczny z nagrodami (kupon jest częścią biletu) w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym oraz powrót przez Łęczycę do Kutna. Podczas pikniku przygotowane będą grille. Uczestnicy zobowiązani są do zabrania własnego prowiantu. Do przejścia będzie około 15 km.

więcej

I Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci29.09.2014

W dniu 27 września 2014 roku odbył się Turniej Tenisa Ziemnego na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy. O Puchar Burmistrza Łęczycy walczyły dzieci uczestniczące w programie "Tenis 10" na Orlikach.
Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Topiński
Drugie miejsce - Sebastian Antosiak
Trzecie miejsce - Tosia Pilichowska

 

więcej

Sukces młodzików na Mistrzostwach Polski29.09.2014

EWA RÓŻAŃSKA swoim startem udowodniła dominacje w kraju w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą zdobywając dwa ZŁOTE medale i poprawiając wyniki życiowe 46,12 m w dysku i 13,98 w kuli / druga zawodniczka pchneła metr bliżej/. Swoje wyniki życiowe poprawili też dwaj BRĄZOWI medaliści: Adrian Mikołajczyk uzyskał w skoku o tyczce 3,5m, a Krystian Każmierczak w skoku wzyż 1,88m, co dało im III miejsce na Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze. Gratulacje za udany występ młodych lekkoatletów, dla trenerów prowadzących, czyli Mirosława Andrysiaka i Roberta Kubiaka. Wyniki pozostałych zawodników MKLA: Patrycja Kita 16,25s /100mppl/; Karolina Siuda 2,40m/skok o tyczce/; Alan Brzeziński 1,70m/skok wzwyż/ i Mateusz Kaczmarek 2,46,09/1000m/, które to klasyfikowały ich na dalszych miejscach.

 

więcej

Spotkanie autorskie z Joanną Olech29.09.2014

25 września 2014 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci i młodzieży – Panią Joanną Olech. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę dla Dzieci oraz Filię Nr 4. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych ze Szkół Podstawowych Nr 3 i 4 z Łęczycy wraz z nauczycielami.

 
Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej26.09.2014

24 września 2014 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Po wysłuchaniu 18 laureatów eliminacji szkolnych ze szkół podstawowych z Witoni, Topoli Królewskiej, Góry św Małgorzat, gimnazjów z Witoni, Topoli Królewskiej, Nowego Gaju oraz Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy jury w składzie Aneta Pucek, Bogusława Jankowska, Janusz Urbański wyłonił zwycięzców.

 
Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

Otrzęsiny pierwszoklasistów w Gimnazjum w Łęczycy26.09.2014

W czwartek 25 września odbyły się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy tradycyjne otrzęsiny pierwszoklasistów. Pozytywnych emocji i dobrej zabawy jak zwykle nie brakowało. Tym razem motywem przewodnim otrzęsin były popularne bajki i domowe przedszkole. Pierwszoklasiści zostali poddani wielu ciężkim próbom, podczas których musieli przejść test sprawnościowy, zaśpiewać piosenkę z jednej z wylosowanych bajek, zaprezentować do niej skecz oraz zjeść przepyszną strawę.

 
Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

XLV Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy26.09.2014

Zapraszam na sesję nr XLV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 30 września 2014 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

więcej

Wszawica. Gryzący problem25.09.2014

Wszy – małe, nieznośne stworzenia, które często są powodem do wstydu i kpin. Mogą pojawić się w szkołach i innych placówkach, wszędzie tam, gdzie blisko siebie przebywa wiele osób. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, w której przedstawiamy podstawowe zasady dot. profilaktyki i leczenia wszawicy.

Ulotka (pobierz tutaj)
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

więcej

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy25.09.2014

W dniu 24.09.2014r. w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbyła się impreza podczas której, wszystkie dzieciaki od Malucha aż po Starszaka, świętowały Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały aktywny udział w podróży "Bajkowo-piosenkowo-zabawowej", przygotowanej przez nauczycieli przedszkola, które w barwnych, wesołych strojach jako znane,bajkowe postacie wystąpiły dla dzieci w "Teatrze bez Nazwy". Były tańce, piosenki, konkursy, dużo śmiechu, radości i na koniec okrzyk taki: "WIWAT WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI".

 
Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

Komercyjne M224.09.2014

Jeżeli posiadasz nieruchomość, którą chcesz wynająć pod prowadzenie biznesu, zamieścić tę ofertę na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce STREFA DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH.
Miejsce to z założenia ma być Platformą Wymiany dla popytu i podaży na komercyjne m2. Zgłaszane i przedstawiane do wiadomości publicznej oferty mają na celu ułatwienie: z jednej strony przedsiębiorcom/inwestorom lokalnym jak i spoza Łęczycy znalezienie optymalnej nieruchomości do prowadzenia biznesu na terenie miasta, a z drugiej strony ma ułatwić prawnym właścicielom lokali wynajem powierzchni zainteresowanym nabywcom.
Akcja jest odpowiedzią na zgłaszane od osób fizycznych oraz firm zewnętrznych, uwagi dotyczące braku dostępu do skomasowanej informacji w zakresie możliwości najmu lokalu pod działalność gospodarczą.

więcej