Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej28.06.2016

Zawiadamiam, że w dniu 01 lipca 2016 roku (piątek) o godz. 15.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Sukcesem zakończyli sezon wiosenny młodzicy MKLA Łęczyca28.06.2016

Na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach województwa Młodzików w wielobojach zdobyli cztery medale.Tytuł Mistrza i jednocześnie rekordzisty Okręgu Łódzkiego przypadł w udziale Szymonowi Kłosińskiemu. Trenujący w Łęczycy uczeń Gimnazjum w Daszynie uzyskał 2746 punktów i uplasował się na czwartej pozycji tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Drugie miejsce z wynikiem 2685 punktów zajął Jakub Staniszewski. To aktualnie szósty rezultat w Polsce. Trzeci był Paweł Rybarczyk 2190 punktów, a czwarty Maciej Kamiński 2003 punkty. Wśród dziewcząt srebrny medal zdobyła Martyna Tomes 2392 punkty. Szóste miejsce zajęła Natalia Janiszewska 1650 punktów.

 

więcej

Zawodnicy MKLA Łęczyca w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Seniorów28.06.2016

Podczas odbywających się na stadionie Zawiszy Bydgoszcz Mistrzostw Polski Seniorów bliski zdobycia pierwszego medalu w tej kategorii wiekowej był Dawid Wawrzyniak. Zawodnik MKLA Łęczyca uzyskał ten sam wynik co trzeci w konkursie skoku wzwyż Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz. Obaj zaliczyli 213 cm, a o medalu zadecydowała jedna zrzutka więcej na tej wysokości. Mistrzem Polski został Sylwester Bednarek RKS Łódź 225 cm.

 

więcej

Otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej27.06.2016

24 czerwca br. nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej w Łęczycy. Obiekt powstał dzięki inicjatywie pracowników firmy De Heus, w ramach realizowanego przez Firmę programu społecznego „Działamy i wspieramy”. Wartość inwestycji to prawie 240 tyś zł, z czego aż 185 tyś zł sfinansowała Firma De Heus.

 

więcej

Wakacje w Łęczycy27.06.2016

Zapraszamy najmłodszych Łęczycan do skorzystania z wakacyjnej oferty, przygotowanej przez Dom  Kultury w Łęczycy ora Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Oferta, jak każdego roku, jest bogata.
Z pewnością, na nudę nie będzie można narzekać. Dodatkowo, przez całe wakacje, dostępne będą wszystkie miejskie obiekty sportowe. Poniżej przedstawiamy ofertę wakacyjną.więcej

Zwierzaki z łęczyckiego schroniska czekają na pomoc27.06.2016

W dniach 27.06.2016 r. - 27.07.2016 r. startuje II edycja internetowej kampanii organizowanej przez MojaKampania.pl pn. „NAKARM ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA”. Biorąc udział w tej akcji można wspierać łęczyckie schronisko dla zwierząt. Wystarczy kupić koszulkę lub torbę ekologiczną z wybranym wzorem. Zebrane pieniądze podczas całej akcji zostaną przekazane na rzecz psów z naszego Schroniska.
więcej

Przedsiębiorczość i Unia - Obywatele UE jako przedsiębiorcy na wspólnym rynku27.06.2016

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień zaprasza na Konferencję "Przedsiębiorczość i Unia - Obywatele UE jako przedsiębiorcy na wspólnym rynku", która odbędzie się 30 czerwca 2016 r. o godz. 10.00, w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi.więcej

Już dziś otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej24.06.2016

Już dziś o godz. 16.00 wielkie otwarcie! Dla Milusińskich zaplanowano wiele niespodzianek. Malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, występy łęczyckich przedszkolaków i podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, animacje z klaunem to tylko niektóre z atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
Plac powstaje w ramach programu "Działamy i wspieramy" realizowanego przez firmę De Heus przy współpracy z Miastem Łęczyca.więcej

Wznowione posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji24.06.2016

Informuję, że w dniu 27.06.2016 r. - poniedziałek zostaną wznowione obrady Komisji Sportu i Rekreacji.
Punkt 2 : Omówienie planów związanych ze stadionem miejskim- odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łęczycy- godzina 13.00.
Pozostałe punkty: kontynuowane będą w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łęczycy - sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Łęczycy od godziny 14.15.

więcej

Posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu24.06.2016

Zawiadamiam, że w dniu 27 czerwca 2016r. (poniedziałek) o godz. 15.45 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej