Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Nabór przedsiębiorstw sektora MŚP do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych Expo Real w Monachium. 26.07.2016

Targi Expo Real w Monachium stały się najważniejszą platformą biznesu dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji. Na targach wystawiają się firmy, samorządy, organizacje i dostawcy usług zajmujący się rozwojem, finansowaniem, realizacją, marketingiem i użytkowaniem wszelkiego rodzaju nieruchomości.

Odwiedzający dowiedzą się o korzyściach wynikających z lokaty kapitału w województwie łódzkim. Obecność na targach ma umożliwić przedstawicielom regionu łódzkiego nawiązanie współpracy gospodarczej z międzynarodowymi inwestorami z kluczowych branż dla rozwoju województwa łódzkiego. Oferta będzie prezentowana w celu pozyskania partnerów z branż: budowlanej, innowacyjnego rolnictwa i przetwórstwa, logistyki, energetyki i odnawialnych źródeł energii oraz informatyki i telekomunikacji.

Więcej na stronie: http://lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/expo-real-2016

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Burze z gradem26.07.2016

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 13:00 dnia 26.07.2016 do godz. 23:00 dnia 26.07.2016

Przebieg: Prognozuje się  wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

PCZK w Łęczycy
J. Ożadowicz

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Burze z gradem 25.07.2016

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 15:00 dnia 25.07.2016 do godz. 02:00 dnia 26.07.2016

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy
J. Ożadowicz

więcej

Wieczór na łęczyckim zamku25.07.2016

W piątkowy wieczór na Zamku Królewskim odbyło się uroczyste spotkanie grupy pielgrzymów z Włoch wraz w zaproszonymi gośćmi z Łęczycy i okolic. Okazją ku temu były obchodzone właśnie Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie.

Grupa włoska wzięła udział we wspólnej zabawie, odtańczono poloneza, śpiewano i prowadzono konkursy. Dzięki występom zespołów Jaśka i Maryśki z Łyncyckiego oraz Kapeli Łęczyckiej zaproszeni goście zapoznali się z folklorem Ziemi Łęczyckiej. Dzięki uprzejmości Rady Miasta oraz Pana Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego zorganizowano wyśmienitą kolację z tradycyjnymi potrawami regionalnymi, które przybliżyły pielgrzymom z Włoch smak polskiej kuchni. Uśmiech na twarzy uczestników spotkania był dla organizatorów, gwarancją wyśmienitej zabawy.

Podziękowania dla wolontariuszy, rodzin przyjmujących pielgrzymów, przewodników, księży, Pana Burmistrza i wszystkich innych osób, którzy włożyli serce w pomoc przy umileniu pobytu naszym przyjaciołom w Włoch.


więcej

Dostępność miejskich obiektów sportowych w okresie wakacji letnich25.07.2016

W związku z trwającymi wakacjami informujemy, że miejskie obiekty sportowe: Orlik przy Szkołach Podstawowych Nr 3 i Nr 4, korty tenisowe oraz stadion miejski będą dostępne  dla użytkowników do końca wakacji. Poniżej pełny harmonogram funkcjonowania obiektów:

Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C otwarty będzie codziennie w godzinach:14.00 - 20.00. W zależności od potrzeb użytkowników obiektu istnieje możliwość zmiany godzin pracy Orlika po wcześniejszym uzgodnieniu z animatorami Orlika: Grzegorzem Sobińskim tel. 665 811 382 oraz Łukaszem Sobczakiem tel. 609 312 547.

Orlik Przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy, ul. Zachodnia 23 otwarty będzie codziennie w godzinach: 9.00 - 21.00.

Korty tenisowe w Łęczycy, ul. Dworcowa 3B otwarte będą codzienne w godzinach 8.00-22.00. Dzieci i młodzież łęczyckich szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z obiektów  kortów tenisowych korzystają bezpłatnie.

Stadion miejski przy ul. Kaliskiej  zgodnie z Regulaminem korzystania z obiektu stadion będzie czynny w godz. 7.00 - 20.00. W soboty i niedziele dostępny jest w godzinach  uzgodnionych z Administratorem  - Jednostką Budżetową „Zieleń Miejska” w Łęczycy

więcej

Pielgrzymi z Włoch zwiedzają Łęczycę22.07.2016

Pielgrzymów widać dosłownie wszędzie. Są na ulicach, w sklepach i w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Tak mija, trzeci dzień pobytu młodzieży z Citta Di Castello w Królewskim Mieście Łęczyca, podczas którego młodzi pielgrzymi zwiedzili kościół św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy w którym zmówili wspólną modlitwę, poznali rys historyczny i ciekawostki na temat kościoła. Następnym przystankiem podczas zwiedzania miasta był pomnik ku czci żołnierzy Wojska Polskiego - obrońców ziemi łęczyckiej w czasie bitwy nad Bzurą. Ostatnim elementem zwiedzania było Muzeum na Zamku w Łęczycy, gdzie młodzież wzięła udział w żywej lekcji historii.


więcej

Ogłoszenie o wolnych miejscach handlowych na targowisku miejskim w Łęczycy 1G, 3 G, 46 B22.07.2016

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada  wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 46 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.07.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.07.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta  pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.

więcej

Rewitalizacja parku miejskiego w Łęczycy - ciąg dalszy22.07.2016

W dniu 21.07.2016 r. zamontowano gejzery wodne w ramach II etapu zadania pn. „Rewaloryzacji zabytkowego Parku Miejskiego w Łęczycy”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wartość zadania wynosi 899 969,61 złotych, a pozyskane dofinansowanie, to kwota 806 218,78 złotych. W roku 2016 wykonywane są dalsze prace polegające na odnowie cieku wodnego (część 2) – montaż urządzeń napowietrzających, humusowanie skarp z obsiewem, prace związane z rewaloryzacją terenów zielonych, tzn. nasadzeniem drzew, krzewów, bylin i roślin cebulowych, zabiegi zwalczające szkodniki (opaski na kasztanowacach), wykonanie trawników, montaż projektora oświetleniowego dla dębu, montaż urządzeń fitness, budowa boiska do gry w boule, utworzenie ścieżki edukacyjnej, zamontowanie ławek parkowych i koszy na śmieci. W bieżącym roku zakończona zostanie realizacja całego zadania.

www.zainwestujwekologie.pl

 

 

więcej

Powitanie młodzieży z Włoch.21.07.2016

20 lipca 2016 roku w godzinach popołudniowych na Placu T. Kościuszki, burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, zastępca burmistrza - Krzysztof Urbański, starosta powiatu łęczyckiego – Wojciech Zdziarski razem z ks. dziekanem Sławomirem Sobierajskim, o. Leszkiem Walkiewiczem  oraz ks. Karolem Chrapulskim powitali gości z Włoch. Królewskie Miasto Łęczyca wraz z ościennymi miejscowościami są przystankiem przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 26 - 31 lipca 2016 w Krakowie.

Grupa młodych pielgrzymów została zakwaterowana u rodzin z łęczyckiej parafii św. Andrzeja Apostoła. W kolejnych dniach zgodnie z opracowanym programem, zagraniczni goście i młodzież z rejonu łęczyckiego i kutnowskiego będzie uczestniczyć w mszach św. oraz pielgrzymkach wyjazdowych i pieszych jak np. z Głogowca do Sanktuarium Św. Faustyny, która jest patronką tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

 


więcej