Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Konkurs "Koronka i Rzeźba" w Domu Kultury w Łęczycy26.08.2016

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza twórców ludowych, amatorów i hobbystów do wzięcia udziału w konkursie „Koronka i Rzeźba” W kategorii koronkarstwo zainteresowani muszą dostarczyć serwetkę wykonaną dowolną metodą, natomiast w rzeźbie trzeba dostarczyć postać wykonaną w tematyce -między piekłem a niebem. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 września br. a rozstrzygniecie nastąpi 18 września podczas tegorocznej imprezy „Łęczyca w barwach jesieni”.

Cały projekt współfinansowany jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury w ramach „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2016” Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin na stronie Domu Kultury w Łęczycywięcej

"Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2016/201726.08.2016

Rusza rządowy program pomocy uczniom - „Wyprawka szkolna” na rok szkolny 2016/2017. Dotyczy on pomocy finansowej na zakup podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra edukacji oraz materiałów edukacyjnych.
Pomoc w zakupie podręczników i materiałów edukacyjnych przysługuje uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży /bez względu na kryterium dochodowe/ posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71 b ust. 3 ustawy o systemie oświaty /tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm./.

więcej

Zakończenie wakacji w Bibliotece dla Dzieci 26.08.2016

Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy zakończyła już cykl wakacyjnych spotkań dla najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w zabawach grupowych oraz grały w gry stolikowe. Uczestniczyły także w rozmaitych konkurencjach zręcznościowych oraz turnieju, podczas którego wykazywały się wiedzą dotyczącą m.in. świata zwierząt oraz baśni, bajek i legend. Dzieci po raz kolejny odwiedziła Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy- mł. asp. Agata Bierzyńska, która tym razem przeprowadziła pogadankę o niebezpieczeństwie zażywania narkotyków. Po zdobyciu szeregu cennych wiadomości uczestnicy zajęć wykonali prace do konkursu plastycznego dotyczącego uzależnień. Na zakończenie wakacyjnych spotkań w bibliotece w podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci otrzymały upominki.

 

więcej

Pożegnanie rodzin z naszego miasta partnerskiego Rillieux-la-Pape25.08.2016

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się uroczyste pożegnanie rodzin z naszego miasta partnerskiego Rillieux –La –Pape. Podczas wystąpień Zastępcy Burmistrza - Krzysztofa Urbańskiego i Przewodniczącego Komitetu organizującego przyjazd do Polski – Alaina Foulon, podzielono się refleksjami z prawie tygodniowego pobytu w Łęczycy. Dla naszych przyjaciół z Francji przygotowaliśmy wiele atrakcji, z Turniejem Rycerskim w roli głównej. Świetnie sprawdziła się formuła integracji wśród goszczących rodzin organizujących wspólne spotkania, pikniki rodzinne czy biesiady przy grillach.

 

więcej

Zapraszamy twórców do udziału w Kiermaszu Sztuki Ludowej i Amatorskiej23.08.2016

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza twórców do wzięcia udziału w Kiermaszu Sztuki Ludowej i Amatorskiej. Kiermasz odbędzie się 18 września 2016r. w godz. 10.00-15.00 w Alejach Jana Pawła II w ramach cyklicznych spotkań pod hasłem "Łęczyca w Barwach Jesieni". Uczestnictwo należy potwierdzić do 12 września br. telefonicznie lub faksem pod nr tel. 24 721 03 49, mailem: dkleczyca@spinet.pl bądź pisemnie na adres: Dom Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11, 99-100 Łęczyca.
Szczegóły znajdują się na stronie: dkleczyca.spinet.pl

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim23.08.2016

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd C, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.08.2016r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.08.2016r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.

więcej

Posiedzenie komisji wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy22.08.2016

Zawiadamiam, że w dniu 25 sierpnia 2016 roku o godz. 15:25 odbędzie się posiedzenie komisji wspólnej pod przewodnictwem Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski za nami22.08.2016

W dniu 20 sierpnia 2016 roku o godzinie 11.11 rozpoczął się XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski. Zaproszonych gości przed Ratuszem powitali rajcowie miejscy, a następnie barwny orszak przemaszerował na dziedziniec zamkowy. Burmistrz Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński na zamku powitał gości z partnerskiego miasta Rillieux-la-Pape wraz z łęczyckimi rodzinami, delegację z Włodzimierza Wołyńskiego, mieszkańców miasta oraz przybyłych gości. Turniej Rycerski zaszczycił swoją obecnością również Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

 

więcej

Wizyta delegacji z Włodzimierza Wołyńskiego22.08.2016

W piątek do Królewskiej Łęczycy przyjechała delegacja z miasta partnerskiego - Włodzimierz Wołyński na Ukrainie. Gościliśmy zastępcę mera - Pana Jarosława Matvijczuka, Romana Vislobokova - Kierownika Departamentu Kultury, Tatianę Dyszliuk - głównego specjalistę Departamentu działań projektowych i współpracy międzynarodowej. Podczas spotkania roboczego z przedstawicielami Włodzimierza Wołyńskiego, w którym wzięli udział: Krzysztof Lipiński - Burmistrz Łęczycy, Krzysztof Urbański - Zastępca Burmistrza, radni miejscy: Paweł Kurczewski i Krzysztof Razik oraz pracownicy Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego omawiano wspólne plany dotyczące działań z zakresu kultury, sportu, wymiany dzieci i młodzieży. W trakcie pobytu nasi goście zwiedzili Łęczycę, uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim.

 

więcej

Już jutro rozpoczyna się Turniej Rycerski19.08.2016

Już jutro rozpocznie się jedna z najważniejszych łęczyckich imprez plenerowych XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. To niepowtarzalna okazja by obejrzeć dawne metody walki, gry i konkursy plebejskie. Podczas imprezy nie zabraknie także okolicznościowych stoisk zlokalizowanych przed wejściem do zamku oraz wystaw na dziedzińcu zamkowym. Prezentowane będą między innymi eksponaty ukazujące uzbrojenie piechoty zaciężnej, wyposażenie drukarni, kancelarii i pracowni drzeworytniczej z 2. poł. XV wieku. Przygotowana zostanie ekspozycja plenerowa poświęcona wojskom piechoty zaciężnej z niezwykle bogatym przeglądem uzbrojenia zaczepnego i obronnego oraz wozu bojowego i sprzętu do tworzenia stanowisk obrony. Poniżej szczegółowy – minutowy harmonogram Turnieju.
ZAPRASZAMY!

więcej