Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Nieruchomości miejskie na sprzedaż18.01.2017

28 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokalu mieszkalnego, lokali przeznaczonych pod działalność gospodarczą i niezabudowanych nieruchomości gruntowych. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem:

więcej

Wybory uzupełniające do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego 18.01.2017

Marszałek Województwa Łódzkiego ogłasza rozpoczęcie procedury wyłaniania kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego celem uzupełnienia składu Rady.
więcej

XXV Finał WOŚP w Łęczycy18.01.2017

35 000 złotych zebrano podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. Ponad 160 wolontariuszy na terenie Łęczycy zbierało pieniądze "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Dziękujemy wszystkim za serdeczność i pomoc w zbiórce.


więcej

Halowy rekord zawodnika MKLA Łęczyca - Macieja Wawrzyniaka18.01.2017

Dobrze rozpoczęli sezon halowy juniorzy i seniorzy MKLA Łęczyca.Na mityngu w Aleksandrowie Łódzkim Maciej Wawrzyniak poprawił swój rekord Łęczycy w pchnięciu kulą juniorów młodszych.W dobrze obsadzonym konkursie zajął pierwsze miejsce posyłając kulę o wadze 5 kg na odległość 15.06 m.Drugie miejsce zajął Szymon Kłosiński (13.62 m),szósty był Kacper Dudkiewicz (11.65 m),siódmą Adrian Zduńczyk (11.59 m).


więcej

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY POD HASŁEM „KTO ZASYPIA ZIMĄ, A KTO NIE ?”18.01.2017

W dniu 13 stycznia 2017r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY POD HASŁEM „KTO ZASYPIA ZIMĄ, A KTO NIE ?” W konkursie wzięły udział dzieci 5-6-letnie z Przedszkoli Nr 1 i 2  z Łęczycy,  Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Urszulanek z Łęczycy oraz Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty.  Przedszkolaki wystąpiły w 4 osobowych zespołach.

 

więcej

Ferie zimowe w Łęczyckim Domu Kultury, dzień drugi18.01.2017

Podczas odbywających się ferii w Domu Kultury w Łęczycy, w drugim dniu dzieci malowały specjalną turecką techniką obrazy na wodzie - czyli "ebru", a także wspólnie projektowały wielki turecki dywan. Zapraszamy do fotorelacji

 

więcej

Ferie zimowe w Łęczyckim Domu Kultury18.01.2017

Rozpoczęły się ferie zimowe w Łęczyckim Domu Kultury. W poniedziałek 16 stycznia 2017 grupa ponad 60 dzieci wzięła udział w pierwszych zajęciach. Po spotkaniu z policjantką, Panią Agatą Bierzyńską, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego spędzania ferii, uczestnicy rozpoczęli zajęcia w pokojach-zagadkach.

 

więcej

Noc Filmowa w łęczyckim Gimnazjum 18.01.2017

Z okazji ostatniego dnia nauki i pierwszego dnia ferii zimowych, w piątek trzynastego, samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował Noc Filmową. Okazuje się, że z sali gimnastycznej można błyskawicznie wyczarować dużą salę kinową ze świetnym nagłośnieniem i dużym ekranem. Do realizacji tego pomysłu bardzo chętnie przyłączyła się dyrekcja, nauczyciele i młodzież, a frekwencja i humory dopisały. W dwunastogodzinnym maratonie filmowym udział wzięło ponad 100 młodych łęczycan.

 

więcej

Grad medali na Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików18.01.2017

Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w hali łódzkiego RKS Halowych Mistrzostwach Województwa.Młodzi lekkoatleci zdobyli czternaście medali.Pięć złotych,sześć srebrnych i trzy brązowe.Gwiazdami zespołu byli Adrian Walczak i Krystian Nowakowski,zdobywcy podwójnych tytułów mistrzowskich.

 

więcej

Zapraszamy dzieci i młodzież na ferie do Miejskiej i Powiatowej Bibliotekiw Łęczycy18.01.2017

W czasie ferii zapraszamy dzieci i młodzież do Miejskiej i Powiatowej Bibliotek iw Łęczycy. 19 stycznia będziemy się bawić z konsolą X-BOX, natomiast 24 stycznia będzie dniem gier planszowych. W dni powszednie oprócz czwartków można również skorzystać z komputerów i tabletów podłączonych do Internetu.
więcej