Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Ruszył projekt „O finansach w bibliotece”11.02.2016

W dniach 04.02.2016 oraz 09.02.2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania rozpoczynające projekt pt. „O finansach w bibliotece” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim, skierowany do osób 50+. Uczestnicy projektu, będą brać udział w cyklu spotkań w bibliotece. Podczas kursu będzie można dowiedzieć się: jak zarządzać budżetem domowym, korzystać z kalkulatorów internetowych, posługiwać się porównywarkami cenowymi i serwisami opinii, egzekwować swoje prawa konsumenckie, korzystać ofert bankowych oraz ubezpieczeniowych, wyszukać najtańszy produkt, zrobić zakupy przez Internet.

 

więcej

Bezpieczne ferie11.02.2016

W związku z nadchodzącymi feriami dla uczniów szkół województwa łódzkiego (15–28 lutego br.) informujemy, że formy wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży podlegać będą nadzorowi pracowników inspekcji sanitarnej z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Łęczycy. Więcej informacji oraz porady znaleźć można w specjalnie przygotowanych na ten cel ulotkach:

Ulotka dla uczestników 
Ulotka dla rodziców
Rola pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej 

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej http://wypoczynek.men.gov.pl

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści na Uniwersytecie Łódzkim11.02.2016

Kilka tygodni temu informowaliśmy o nawiązaniu współpracy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy z Uniwersytetem Łódzkim. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak i Łukasza Cybulskiego, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr hab. Grażyny Horbaczewskiej uczniowie klas drugich i trzecich mogli uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki.

 

więcej

Zmiana terminu debaty publicznej10.02.2016

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że uległ zmianie termin debaty publicznej w ramach konsultacji społecznych, dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łęczycy w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Łęczyca.
Zapowiadana debata na dzień 11 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy nie odbędzie się.
Nowy termin i miejsce debaty: 1 marca 2016 roku, godzina 12:00, Ratusz Miejski w Łęczycy, Plac Tadeusza Kościuszki 33.

Serdecznie zapraszamy!

więcej

Spotkanie z Krzysztofem Miklasem09.02.2016

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze znanym komentatorem sportowym – Krzysztofem Miklasem, autorem wzruszającej opowieści o młodzieńczej studenckiej miłości splątanej wydarzeniami 1968 roku "Przewrotność losu". Spotkanie rozpocznie się 18 lutego 2016r o godzinie 17.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (ul. Konopnickiej 11 a).


więcej

Pokaz robotów w Szkole Podstawowej Nr 409.02.2016

W piątek 5 lutego uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy zrzeszeni w grupie I LOVE ROBOTS złożyli wizytę w Szkole Podstawowej nr 4, aby kolejny raz podzielić się umiejętnościami programowania i konstruowania robotów ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, a przy okazji kształtować najważniejsze kompetencje w XXI wieku. Młodzi mechatronicy demonstrowali zdalnie sterowane i wcześniej zaprogramowane pojazdy, które pokonywały określoną trasę, wykrywały przeszkody i transportowały przedmioty. Nie obyło się również bez rywalizacji zdalnie sterowanymi robotami uczniów szkoły podstawowej z gimnazjalistami.

 

więcej

Ferie w Domu Kultury w Łęczycy08.02.2016

15 lutego ruszają ferie w Domu Kultury w Łęczycy. Ferie są bezpłatne, a ich uczestnikiem może być każde dziecko w wieku szkolnym. Program tegorocznych ferii inspirowany jest Japonią - krajem dla nas egzotycznym, pełnym ciekawych obyczajów i tradycji. Przez dwa tygodnie dzieci będą poznawać sztukę - ikebanę, origami, tworzenie lampionów, kaligrafia, taniec z wachlarzami, potrawy i zwyczaje japońskie. W programie ferii organizatorzy przewidzieli wiele ciekawych wycieczek - na basen, do teatru i do kina oraz do muzeum w Łodzi. Szczegóły na plakacie.


Kliknij na obrazek, aby uzyskać szczegóły

Ferie finansowane są z Miejskiego Programu Przeciwdziałania Nałogom.

więcej

"Internet bez przesady"08.02.2016

9 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11 A odbędzie się niezwykle interesujące i ważne dla wszystkich rodziców spotkanie, dotyczące identyfikacji zagrożeń wynikających z używania Internetu przez dzieci i młodzież. Na spotkaniu omówione zostaną między innymi możliwości monitorowania aktywności sieciowej pociech oraz sposoby na zapobieganie nadużywaniu tej popularnej dziś formy spędzania wolnego czasu. Wstęp wolny!

więcej

Wkrótce ferie. Czas na zimowe szaleństwo na łęczyckim lodowisku 08.02.2016

Zimowa aura nieco odpuściła, ale to nie przeszkadza, by korzystać z lodowiska. Dzieci i młodzież naszych placówek w ciągu dnia uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego, ucząc się i doskonaląc umiejętności jazdy na łyżwach. To doskonała forma aktywności również dla dorosłych. Już za chwilę rozpoczynają się ferie. To doskonały czas na zimowe szaleństwo. Na dziedzińcu zamkowym można do woli poślizgać się na lodowej tafli. Serdecznie zapraszamy.


więcej

Burmistrz rozmawiał z mieszkańcami na temat rewitalizacji Łęczycy05.02.2016

Za nami spotkanie dotyczące planowanej rewitalizacji miasta. Licznie przybyli w czwartkowy wieczór (04.02. br.) mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z Burmistrzem Łęczycy, urzędnikami miejskimi oraz specjalnie przybyłymi na spotkanie specjalistami od urbanistyki, architektury, rewitalizacji i partycypacji społecznej. Spotkanie jest elementem konsultacji społecznych, w ramach których powstaje pomysł na kompleksową zmianę wybranego fragmentu Łęczycy.

 

więcej