Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Pomiary prędkości na terenie Łęczycy01.07.2015

Informujemy o miejscach i godzinach ustawienia fotoradaru na terenie Łęczycy w lipcu br.
Uzgodnienia czasu i miejsca wykorzystywania przez Straż Miejską w Łęczycy urządzenia rejestrującego typu Fotorapid CM w miesiącu lipcu 2015r. (pobierz tutaj)
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prędkość wskazaną przez licznik w tych miejscach.

więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej30.06.2015

Zawiadamiam, że w dniu 3 lipca 2015r. (piątek) o godz. 15.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:
  1.  Powołanie zespołu kontrolnego do przeprowadzenia kontroli zleconej przez Radę Miejską w Łęczycy uchwałą Nr XI/58/15 z dnia 29 czerwca 2015 roku w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy przeprowadzenia kontroli doraźnej.
  2. Sprawy różne.

więcej

Posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji30.06.2015

W dniu 2 lipca 2015r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:
  1. Informacja na temat przygotowań i organizacji wakacji letnich w zakresie działań sportowych: - zapoznanie z dostępnością obiektów sportowych, - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży na terenie miasta, - organizacja obozów letnich.
  2. Sprawy różne.

więcej

Spotkania z modą30.06.2015

XXI Spotkania z Modą za nami. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 15 kolekcji. Jury po niedługich obradach przyznało następujące nagrody:

Nagrodę GRAND PRIX - Joannie Filipskiej, kolekcja "Cold Sea"..
I MIEJSCE - Alicja Kwasiuk, kolekcja "Tark".
II MIEJSCE - Michalina Szurgot, kolekcja "2nd".
III MIEJSCE - Katarzyna Pasek, kolekcja "Geo-Code"
Nagroda specjalna butiku FASHION ROOM - Bartosz Krawczyk, kolekcja "Detal jako aspekt amonujący w kolekcji ubiorów młodzieżowych".więcej

Walne zebranie SKKW29.06.2015

Królewskie Miasto Łęczyca w dniu 27 czerwca 2015 roku, na zaproszenie Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego gościło członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Okazją do tego spotkania było IX Walne Zebranie Stowarzyszenia. W roku 2015 w skład tej szacownej organizacji wchodzi 31 miast o historycznych korzeniach m.in. : Bydgoszcz, Gorlice, Inowłódz, Koło, Kowal, Kruszwica, Niepołomice, Przemyśl, Radom, Sandomierz, Wiślica, Wyszogród, szkoły wyższe i średnie oraz liczne stowarzyszenia. Walny Zjazd odbył się w historycznych komnatach łęczyckiego zamku.

więcej

Sesja na żywo - transmisja testowa29.06.2015

Zapraszamy do śledzenia przebiegu obrad Xi Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy na żywo w internecie. Sesja rozpoczyna się o godzinie 17.00.


więcej

Szlakiem stolic Polski26.06.2015

W dniu 25.06.2015r. na łęczyckim Zamku odbyło się uroczyste zamknięcie projektu "Szlakiem stolic Polski" realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele łęczyckiego Samorządu, instytucji oświatowych, kulturalnych, służb mundurowych, przedstawiciele Zarządu TPD i oczywiście rodzice dzieci.

Dzieci i młodzież zupełnie samodzielnie i z wielką dumą opowiedzieli wszystkim zebranym o swojej 10-miesięcznej przygodzie z projektem "Szlakiem stolic Polski", a przygotowana przez nich prezentacja multimedialna dobitnie podkreślała ich wielkie zaangażowanie w planowanie i organizowanie poszczególnych działań projektowych.


więcej