Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Oferta złożona na wniosek organizacji pozarządowej: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy26.01.2015

Oferta złożona na wniosek organizacji pozarządowej: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy na wsparcie realizacji zadania publicznego o charakterze lokalnym Pn: "Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów narkomanii wśród dzieci i młodzieży – podopiecznych TPD w Łęczycy".

Treść oferty (pobierz tutaj)

więcej

Osobowości - Henryk Stokwiszewski26.01.2015

23 stycznia br. w łęczyckim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Osobowości”. Tym razem bohaterem wieczoru był Henryk Stokwiszewski – polonista, wieloletni nauczyciel m.in.: Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Piątkowe spotkanie, na którym pojawiła się rodzina pana Henryka, byli koledzy z pracy, a także uczniowie było doskonałą okazją do wspomnień związanych z postacią niezwykle cenionego nauczyciela.

 

więcej

Połączone siły Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i nr 4 wystartowały w meczu lekkoatletycznym26.01.2015

5.01.2015r. połączone siły Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i Szkoły Podstawowej nr  4 w Łęczycy wystartowały w meczu lekkoatletycznym: Łęczyca - Łódź - Aleksandrów Łódzki, zorganizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Reprezentacja Łęczycy zajęła III miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się: Nowakowski Krystian 4 m w biegu na dystansie 1000 m - 3:29,27, Wolski Dominik 4 m w pchnięciu kulą z wynikiem 8,84 m, Małgorzata Kocoń 5 miejsce w biegu na dystansie 600 m - 2:20,82 s, Kowalska Zuzanna osiągnęła dobry wynik w biegu na 40 m - 6,55 s, jak również jej koleżanka Andrysiak Anna - 6,65s (biegi eliminacyjne).

 
Foto: Zbigniew Kocoń

więcej

Grupy Motyli i Kwiatków pojechały do Sokolnik szukać śladów leśnych zwierząt26.01.2015

Nie taka zima w tym roku straszna - przekonały się o tym dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy. 23 stycznia grupy Motyli i Kwiatków pojechały do Sokolnik szukać śladów leśnych zwierząt. Miłym zaskoczeniem był tak upragniony przez dzieci śnieg. I choć mrozik lekko podszczypał przedszkolakom policzki to z ochotą lepiły bałwany a później wyruszyły odnaleźć tropy mieszkańców sokolnickiego lasu. "Jedyneczki" lubią sprawiać niespodzianki, więc wszyscy uczestnicy wycieczki zapakowali w plecaki warzywa, owoce, ziarna zbóż i inne przysmaki dla saren, dzików i ptaków odwiedzających paśnik. Wycieczka łączyła przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony stanowiła ciekawą lekcję przyrody, z drugiej była pięknym zimowym spacerem.

 
Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Na ul. Popiełuszki będzie widno23.01.2015

Burmistrz Krzysztof Lipiński spotkał się z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka. Rozmowy dotyczyły konkretnej współpracy... - Współpraca ta jest ważna i dla nas i dla spółdzielni – mówi Krzysztof Lipiński. - Przede wszystkim zyskają na tym mieszkańcy Łęczycy.
- Z panem burmistrzem omówiliśmy obszary i zakres działań urzędu i spółdzielni – powiedział nam Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni. - Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dojdzie do stopniowej realizacji wielu zadań.

więcej

Sesja nr V Rady Miejskiej w Łęczycy23.01.2015

Zapraszam na sesję nr V Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 28 stycznia 2015 r. o godz. 18.30, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

więcej

Strefa Biznesu w Łęczycy22.01.2015

Wczoraj w TVP 3 Łódź został wyemitowany program "Strefa Biznesu", dotyczący naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu, który jest już dostępny na stronie internetowej TVP.

Obejrzyj program (kliknij tutaj)

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim22.01.2015

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 36 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.01.2015 r do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.01.2015 r o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 422.01.2015

Ten tydzień upływa w przedszkolu w niezwykle rodzinnej i świątecznej atmosferze. Przedszkolne progi na specjalne zaproszenie wnuków odwiedzają babcie i dziadkowie wszystkich przedszkolaków. Dzieci z każdej grupy prezentują się przed kochanymi Gośćmi w piosenkach, tańcach, wierszykach, są też wspólne zabawy z dziadkami oraz przygotowane przez dzieci upominki.

 

więcej

Otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań w 2015r. z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych22.01.2015

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1118, poz. 1146 z późn. zm.), na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku, z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Zarządzenie nr 120.6.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca (treść Zarządzenia pobierz tutaj)
Załącznik nr 1 do Zarządzenia (pobierz tutaj)

więcej