Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
2013-04-15 10:34:14

Dnia 11.04.2013 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXV Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 20 szkół powiatu łęczyckiego. Nagrodzono 23 osoby w trzech grupach wiekowych.

 
Tekst i foto: MiPBP


W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych przyznano nagrody:
I miejsce: Aleksandra Śmiechowska - SP w Siedlcu
II miejsce: Anna Leszczak - SP w Czernikowie
III miejsce: Martyna Kubiak - SP w Czernikowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Banasiak - SP w Sługach,
Karolina Kowalska - SP w Witoni,
Zuzanna Krawczyk - SP w Błoniu,
Igor Wojtera - SP w Witoni,
Jan Zaborowski - SP w Topoli Królewskiej

W grupie uczniów klas IV – VI szkół podstawowych przyznano nagrody:
 I miejsce:– Klaudia Barylska - SP w Piątku
II miejsce: Joanna Chwiałkowska- SP w Wilczkowicach
III miejsce: Karolina Trzeciak - SP w Piątku

Wyróżnienia:
Natalia Drzewiecka - SP w Topoli Królewskiej,
Adam Olejniczak - SP w Witoni,
Weronika Grodzka – SP nr 3 w Łęczycy,
Michalina Grzelak - SP w Sługach,
Julia Jarosik - SP w Górze św. Małgorzaty,
Julia Kaczmarkiewicz - SP w Świnicach Warckich,
Julia Sobczak – SP nr 4 w Łęczycy

W grupie uczniów Gimnazjum przyznano nagrody:
I miejsce: Jakub Kuś – Gimnazjum w Witoni
II miejsce: Paulina Domagała – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
III miejsce: Agnieszka Walczak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Wyróżnienia:
Kamila Banasiak – Gimnazjum w Topoli Królewskiej,
Paulina Granosik – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 18 maja 2013 r. w Książnicy Płockiej wytypowanych zostało sześcioro uczestników:
W I grupie wiekowej:
Aleksandra Śmiechowska,
Anna Leszczak

W II grupie wiekowej:
Klaudia Barylska,
Joanna Chwiałkowska

W III grupie wiekowej:
Jakub Kuś,
Paulina Domagała

Serdecznie dziękujemy paniom: Oldze Kurowskiej, Elżbiecie Jankowskiej, Ewie Dąbrowskiej, Wandzie Czekalskiej, Ilonie Kwiatkowskiej, Paulinie Łuczak za udział w pracach jury i łagodną ocenę naszych recytatorów. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodych recytatorów i opiekę podczas konkursu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla finalistów.

Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu nr 124.11.2014

W dniach 18-19 listopada 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z grupy I "Biedronki" oraz grupy II "Żabki" zaprezentowały krótkie programy artystyczne prezentując wszystko to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Swoimi występami udowodniły, że zasłużyły na miano " PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA".

 
Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Podziękowania Burmistrza Miasta Łęczyca21.11.2014

Szanowni Łęczycanie!
Dziękuję! Przede wszystkim za udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Dziękuję również za osiem ostatnich lat, w ciągu których dzięki Waszym decyzjom piastowałem stanowisko Burmistrza Królewskiej Łęczycy.
Nasze miasto zmieniło się na przestrzeni tego czasu. Stało się to również dzięki Waszym staraniom. Dzięki wysiłkowi, jakie kadra nauczycielska włożyła w kształcenie dzieci i młodzieży, staraniom pracowników wszystkich jednostek podległych Urzędowi, dzięki radnym Rady Miejskiej, pracownikom Urzędu Miejskiego i oczywiście dzięki Wam Szanowni Mieszkańcy. To Wasze głosy, uwagi czy sugestie były dla mnie kierunkowskazem i wyznacznikiem podejmowanych decyzji.
Inicjatywa, wiedza i doświadczenie osób zaangażowanych w rozwój Łęczycy pozytywnie wpłynęły na jej ewolucję. Jestem przekonany, że tak solidnie przygotowane na przyjęcie środków unijnych z nowej perspektywy – miasto, sukcesywnie wzrastać będzie w swym potencjale gospodarczym.
Sprawowanie Urzędu Burmistrza było dla mnie ogromnym zaszczytem.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Olszewski

więcej

Właściciele, zarządcy obiektów budowlanych w powiecie łęczyckim20.11.2014

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, a także w nawiązaniu do Rozporządzenia nr 4/10 Wojewody Łódzkiego z dnia 29 listopada 2010r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy przypomina o konieczności przygotowania obiektów budowlanych do okresu zimowego. Przygotowanie winno polegać na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych oraz stanu sprawności instalacji grzewczych, w tym instalacji gazowej, pieców CO i CW. Proszę pamiętać także o obowiązku utrzymywania obiektów budowlanych we właściwym stanie technicznym, zapobieganiu przeciążenia konstrukcji zalegającym na dachu śniegiem, systematycznego usuwania śniegu i lodu oraz nawisów śnieżnych i sopli z dachów, stropodachów, tarasów użytkowych, balkonów, gzymsów, rynien oraz innych elementów budynku lub innych obiektów budowlanych. powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy

więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia20.11.2014

20 listopada 2014r. jest obchodzony Światowy Dzień Rzucenia Palenia. Akcja ta kierowana jest zarówno do palaczy, jak i osób niepalących. W tym dniu apelujemy, aby nie zaczynać palić. Zacząć jest łatwo, rzucić jest bardzo trudno - każdy, kto kiedykolwiek palił, o tym wie. Z nałogiem warto zerwać w trosce o zdrowie - własne i najbliższych. Palenie dotyczy nie tylko osoby palącej, ale także naszych współpracowników i bliskich, których nie chcemy przecież "truć".

więcej

Ogólnopolska kampania edukacyjna20.11.2014Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, 20 listopada 2014 r. rozpoczyna ogólnopolska kampania edukacyjna pt. Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka™. Przekaz tej kampanii społecznej kierowany jest do kobiet w wieku prokreacyjnym, które nie odnoszą ryzyka zakażenia HIV do siebie, a także do tych lekarzy ginekologów, którzy niechętnie kierują swoje pacjentki na badania w kierunku HIV. Kampania przypomina, że lekarz ma obowiązek zaproponować pacjentce będącej w ciąży badanie w kierunku HIV. Badanie powinno zostać wykonane przed 10. tygodniem ciąży oraz między 33. a 37. tygodniem.

więcej

Recital Katarzyny Żak19.11.2014


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


18 listopada o godzinie 17.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak. W wykonaniu pani Katarzyny usłyszeliśmy piosenki , m.in. „Koza u rena” –Wojciecha Młynarski , „Okularnicy”, „Sztuczny miód”, „Szpetni czterdziestoletni ”z tekstem Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego „Czas młodości”, oraz piosenka z tekstem Mariana Hemara pt "Krzyżówka". Cześć piosenek była zabawna, część refleksyjna, ale wszystkie znakomicie zaśpiewane.


Foto: MiPBP


więcej

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla osób fizycznych (zawodników) w 2015 roku19.11.2014

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór wniosków o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych (zawodników) w 2015 roku za osiągnięte wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym lub krajowym w 2014 roku.
Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.136.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 listopada 2014 r. w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie okresowych stypendiów sportowych za osiągnięte wysokie wyniki sportowe.
Zarządzenie Nr 120.136.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 listopada 2014r.(pobierz tutaj)

więcej

Książka sposobem na nudę 19.11.2014

W dniach 12-18 listopada 2014 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościł klasy II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 na lekcji bibliotecznej „Książka sposobem na nudę”. Celem lekcji było zachęcenie uczniów do wypożyczania i czytania książek.

 
Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej