Na kortach tenisowych trwa Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów

W dniach 9-13 sierpnia na łęczyckich kortach tenisowych kadeci, czyli 16 – latkowie walczą o trofea w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria Kadetów. To impreza, która odbywa się 4 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy. Uroczystego otwarcia dokonali Prezes MMKT Łęczyca - Pan Grzegorz Jasiński, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca - Pani Monika Kilar-Błaszczyk, życząc młodym zawodnikom wspaniałych wyników i dobrej zabawy.

więcej

Sukces MKLA na Olimpiadzie w Warszawie

Dużym sukcesem zakończyli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) lekkoatleci MKLA Łęczyca. Tradycyjnie nie zawiodła oczekiwań gwiazda zespołu Ewa Różańska. Pewnie zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski w rzucie dyskiem (46.34 m) i dodała jeszcze srebrny medal w pchnięciu kulą (15.41 m). Bardzo dobrze spisał się startujący w dziesięcioboju Paweł Rybarczyk. Aż o tysiąc punktów poprawił rekord życiowy uzyskując 5098 pkt. Wynik ten dał mu dziewiąte miejsce. Zawodnik MKLA był najlepszy w skoku wzwyż (184 cm) i w skoku o tyczce (3.50 m).

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów

kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć cały plakat

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów jest to turniej dla najlepszych w Polsce kadetów, czyli 16 – latków. To impreza, która odbywa się 4 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego, sportowej dumy naszej Łęczycy.
więcej

Piąte miejsce Marka Szymańskiego na Mistrzostwach Polski Seniorów

Piąte miejsce na odbywających się w Białymstoku Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 800 m zajął Marek Szymański. Zawodnik MKLA pokonał dystans w czasie (1.50.43 min), który jest jego nowym rekordem życiowym i jednocześnie rekordem Łęczycy. To największy sukces utalentowanego średniodystansowca z Łęczycy na tej imprezie.
więcej

MKLA na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej

Lekkoatleci MKLA Łęczyca przebywają na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej. Biorą udział w obozie przygotowawczym kadry województwa łódzkiego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). Do grupy kolegów prosto z Nairobi, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata, dołączyła Ewa Różańska, która jest niekwestionowaną liderką naszego zespołu.

więcej

Kolejny finał Mistrzostw Świata Ewy Różańskiej

Ósme miejsce w finałowym konkursie rzutu dyskiem na odbywających się w Kenii Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych zajęła Ewa Różańska. Swój najlepszy wynik (45.31 m) zawodniczka MKLA uzyskała w pierwszej próbie. To następny po udanym występie w pchnięciu kulą, w którym Ewa zajęła szóste miejsce, sukces utalentowanej miotaczki z Łęczycy.

więcej

Życiowy sukces Ewy Różańskiej

Szóste miejsce w pchnięciu kulą na odbywających się w Kenii Mistrzostwach Świata juniorów młodszych zajęła Ewa Różańska. W ulewnym deszczu posłała kulę na odległość 15.79 m. Na pierwszym miejscu uplasowała się Selina Dantzler Niemcy 17.64 m, druga była Chinka Tianxiao Yu 17.62 m. To wielki sukces zawodniczki MKLA Łęczyca, która sklasyfikowana była przed zawodami na dwunastej pozycji. Awans o sześć pozycji świadczy o dużej skuteczności startowej naszej miotaczki.

więcej

Brąz Adriana Mikołajczyka na Mistrzostwach Polski Juniorów

Brązowy medal w skoku o tyczce z wynikiem 4.40 m na odbywających się w Toruniu Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył Adrian Mikołajczyk. Zawodnika MKLA wyprzedził Patryk Baran 4.60 m, Sambor Tczew i Jakub Adamczyk 4.50 m OSOT Szczecin. To kolejny sukces po uzyskaniu pierwszej klasy sportowej reprezentanta Łęczycy w bardzo udanym sezonie 2017 roku. Trenerem zawodnika jest Robert Kubiak, któremu także należą się wielkie gratulacje.

więcej

Dobra forma Juniorów Młodszych na zakończenie sezonu kwalifikacyjnego

Dobrą formę na ostatnim mityngu kwalifikacyjnym w Aleksandrowie Łódzkim zaprezentowali lekkoatleci MKLA Łęczyca. W skoku wzwyż zwyciężył Dawid Wawrzyniak (198 cm) przed Krystianem Kaźmierczakiem i Jakubem Staniszewskim (195 cm). W konkursie dziewcząt na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Janiszewska (140 cm). Maciej Wawrzyniak zwyciężył w pchnięciu kulą (15.19 m). Oliwia Podlińska była druga w rzucie dyskiem (33.00 m) i trzecia w pchnięciu kulą (11.41 m). Martyna Tomes wyrównała rekord życiowy w skoku w dal (5.25 m) zajmując trzecie miejsce. Martyna Olczyk zajęła trzecie miejsce w skoku o tyczce (2.54 m m).
więcej

Rekord Łęczycy w skoku o tyczce na zawodach we Wrocławiu

Rekord Łęczycy w skoku o tyczce na zawodach we Wrocławiu ustanowił Adrian Mikołajczyk. Zawodnik MKLA zajął drugie miejsce z wynikiem 4.50 m, wypełniając normę na pierwszą klasę sportową. Zwyciężył Hubert Swatowski 4.60 m AZS-AWF Wrocław.
więcej

Wysoka Forma Ewy Różańskiej

Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Ewa Różańska. Na mityngu kwalifikacyjnym w Aleksandrowie Łódzkim wypełniła kolejną normę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniającą do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych. Tym razem ustanowiła najlepszy w sezonie wynik w rzucie dyskiem (47.22 m). Była także najlepsza w pchnięciu kulą (15.27 m).
więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów za nami

W dniach 16 - 20 czerwca br. na obiekcie MMKT – Łęczyca odbyła się XII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, Super-Seria Skrzatów – 12 lat. W imprezie wzięło udział 70 najlepszych, młodych tenisistów z całego kraju.

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów

To najstarsza nasza impreza, która odbywa się 12 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Burmistrz Miasta Łęczyca. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego. W turnieju weźmie udział ok. 80 dziewcząt i chłopców z czołówki list klasyfikacyjnych PZT.
więcej

Sukces łęczyckiego gimnazjum w Finale Wojewódzkim "Gimnazjady"

Zajmując 5-6 miejsce, zaznaczyliśmy swoją obecność na piłkarskiej mapie województwa łódzkiego. W Finale Wojewódzkim ”Gimnazjady” w piłce nożnej chłopców rozegranym 09.06.2017r. w Łowiczu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy osiągnęło wielki sukces. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, system rozgrywek każdy z każdym w dwóch grupach i mecze o miejsca.