Rekord Łęczycy w skoku o tyczce na zawodach we Wrocławiu

Rekord Łęczycy w skoku o tyczce na zawodach we Wrocławiu ustanowił Adrian Mikołajczyk. Zawodnik MKLA zajął drugie miejsce z wynikiem 4.50 m, wypełniając normę na pierwszą klasę sportową. Zwyciężył Hubert Swatowski 4.60 m AZS-AWF Wrocław.
więcej

Wysoka Forma Ewy Różańskiej

Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Ewa Różańska. Na mityngu kwalifikacyjnym w Aleksandrowie Łódzkim wypełniła kolejną normę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniającą do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych. Tym razem ustanowiła najlepszy w sezonie wynik w rzucie dyskiem (47.22 m). Była także najlepsza w pchnięciu kulą (15.27 m).
więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów za nami

W dniach 16 - 20 czerwca br. na obiekcie MMKT – Łęczyca odbyła się XII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, Super-Seria Skrzatów – 12 lat. W imprezie wzięło udział 70 najlepszych, młodych tenisistów z całego kraju.

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów

kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć cały plakat

To najstarsza nasza impreza, która odbywa się 12 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Burmistrz Miasta Łęczyca. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego. W turnieju weźmie udział ok. 80 dziewcząt i chłopców z czołówki list klasyfikacyjnych PZT.
więcej

Sukces łęczyckiego gimnazjum w Finale Wojewódzkim "Gimnazjady"

Zajmując 5-6 miejsce, zaznaczyliśmy swoją obecność na piłkarskiej mapie województwa łódzkiego. W Finale Wojewódzkim ”Gimnazjady” w piłce nożnej chłopców rozegranym 09.06.2017r. w Łowiczu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy osiągnęło wielki sukces. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, system rozgrywek każdy z każdym w dwóch grupach i mecze o miejsca.

więcej

Grad medali na Mistrzostwach Województwa Młodzików

Czternaście medali zdobyli na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego młodzicy MKLA Łęczyca. Dwa tytuły mistrzowskie przypadły Krystianowi Nowakowskiemu. Wygrał konkurs skoku o tyczce z bardzo dobrym wynikiem (3.40 m) i skoku wzwyż (170 cm). Adam Jaśkiewicz był najlepszy w biegu na 110 m przez płotki (15,42 s). Zajął także czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym na 100 m (11.62 m). Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0.01 s. Czwarty tytuł mistrzowski dla Łęczycy zdobył w biegu na 1000 m Mateusz Grabski (2.56.72 min).

więcej

Finał Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż

W tym roku finał Orlikowej Ligi Mistrzów odbył się w Łodzi na boisku Szkoły Podstawowej nr 162. W zawodach wzięli udział uczniowie łęczyckich szkół którzy uzyskali awans we wcześniejszych eliminacjach. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski oraz Rudzki Klub Sportowy, a jej dobrym duchem rekordzista Polski w skoku wzwyż Artur Partyka. Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń łęczyckiego gimnazjum Krystian Kaźmierczak, który z wynikiem 155 cm zajął trzecie miejsce oraz jego szkolna koleżanka Małgorzata Kocoń - czwarta w konkursie dziewcząt 142 cm. Dzielnie spisywali się także pozostali reprezentanci Łęczycy uzyskując dobre rezultaty i poprawiając swoje rekordy życiowe.

więcej

Rekordowe wyniki Ewy Różańskiej

Świetnie spisała się na Międzynarodowym Mityngu w Schwechat (Austia) zawodniczka MKLA Łęczyca Ewa Różańska. W rzucie młotem zajęła drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem (60.85 m). Rezultat ten jest lepszy od minimum kwalifikacyjnego IIAF na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych.Tym samym utalentowana miotaczka z Łęczycy ma na swoim koncie kwalifikacje w trzeciej konkurencji. Wcześniej zapewniła sobie prawo startu w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

więcej

Jest podwójny awans na Mistrzostwa Województwa w Lidze LA

24 maja br. przy kiepskiej pogodzie (burza, opady, przerwanie zawodów na 40 min), uczniowie Gimnazjum w Łęczycy wzięli udział w Mistrzostwach Rejonu w ramach Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej w Aleksandrowie Łódzkim. Zarówno w klasyfikacji drużynowej Dziewcząt jak i Chłopców zajęliśmy drugie miejsce za reprezentacjami Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Najważniejszą wiadomością jest fakt iż awansowaliśmy na Mistrzostwa Województwa które odbędą się 02 czerwca br. w Łodzi.

więcej

Złoto Marka Szymańskiego

Złoty medal w biegu na 800 m na rozgrywanych w Łodzi Mistrzostwach Polski Akademickich Związków sportowych zdobył Marek Szymański (1.51.62 min). Na drugim miejscu uplasował się Jędrzej Hasiura RKS Łódź (1.53.63 min), trzecie miejsce zajął Michał Knapik RKS Łódź (1.53.67 min). Startująca w Warszawie Ewa Różańska prawie o dwadzieścia metrów poprawiła swój rekord Łęczycy w rzucie młotem (57.36 m). To aktualnie trzeci wynik w kategorii U 18 w Polsce. Wygrała także rzut dyskiem z dobrym wynikiem (45.38 m). Dwa drugie miejsca na tych samych zawodach zajął Maciej Wawrzyniak. W rzucie dyskiem uzyskał (43.72 m), a w pchnięciu kulą (13.97 m).

więcej

Łęczyccy lekkoatleci w znakomitej formie

W XXXIII Memoriale im.J.Jaworskiego wzięła udział czterdziestoosobowa reprezentacja łęczyckiego gimnazjum.Drużynowo Łęczycanie zajęli drugie miejsce za Zespołem Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja gimnazjum z Grabowa. Tytuł najlepszej miotaczki zawodów i okolicznościowy puchar przypadł Oliwi Podlińskiej, która zwyciężyła w pchnięciu kulą (11.47 m) i rzucie dyskiem (38.46 m). Podobny tytuł w skokach zdobyła Martyna Tomes. Zajęła ona pierwsze miejsce w trójskoku (10.26 m) oraz skoku w dal (5.21 m).

więcej

Orlikowa Liga Mistrzów w skoku wzwyż w Łęczycy

16 maja 2017 roku na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy odbyły się eliminacje Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w skoku wzwyż organizowane przez Rudzki Klub Sportowy. Zawody zostały rozegrane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych: 11-13 lat oraz 14-15 lat. Nad prawidłowym i sprawiedliwym przebiegiem konkursu czuwał Artur Partyka - zdobywca wielu medali na najważniejszych imprezach sportowych, m.in.: dwa medale olimpijskie (brąz w 1992, srebro w 1996) oraz trzy medale mistrzostw świata na otwartym stadionie. Obecność znanego sportowca była także świetną okazją do zdobycia autografu czy zrobienia wspólnego zdjęcia.

więcej

34. Memoriał im. Ponomarenko i Majewskiego

Już w najbliższą sobotę, tj. 13 maja na stadionie miejskim w Łęczycy odbędzie się 34. Memoriał im. J.S. Ponomarenko i R. Majewskiego. Uczestnicy od godz. 14.00 będą rywalizować w kilku konkurencjach: Kobiety - bieg - 100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut dyskiem – 0,75kg,1 kg, pchnięcie kulą –3kg, 4 kg, mężczyźni - bieg - 100 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut dyskiem –1 kg, 1,5 kg, 1,75 kg, pchnięcie kulą 5- 6 kg.

Regulamin Memoriału (do pobrania)
więcej

Eliminacje w konkursie skoku wzwyż w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów w Łęczycy

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie skoku wzwyż w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego. Jeden z etapów eliminacji odbędzie się 16 maja br. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy (ul. Zachodnia 23). Konkurs zostanie przeprowadzony oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych: 11-13 lat oraz 14-15 lat.

Listy zawodników można przesyłać na formularz zgłoszeń na adres organizatora pocztą elektroniczną, tradycyjną lub faksem. Rudzki Klub Sportowy ul. Rudzka 37 93 – 423 Łódź, tel/fax 42 683 25 03 E-mail: sekretariat@rks.org.pl.

Regulamin Orlikowej Ligi Mistrzów (do pobrania)

Lista zgłoszonych zawodników (formularz do pobrania)

więcej

Ewa Różańska z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata

Świetnie otworzyła sezon letni Ewa Różańska. Już w pierwszym rzucie konkursu pchnięcia kulą w Aleksandrowie Łódzkim posłała kulę na odległość dającą jej kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych. Zmagania kulomiotek zawodniczka MKLA ukończyła z bardzo dobrym wynikiem 15.91 m. Bardzo dobrze spisała się także w rzucie dyskiem zwyciężając z najlepszym rezultatem w Polsce 45.88 m. Mistrzostwa Świata odbędą się w lipcu, w stolicy Kenii Nairobi. Bardzo dobrze spisywali się także pozostali zawodnicy MKLA Łęczyca.