Trwa trzeci tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury

Od poniedziałku uczestnicy wakacyjnych spotkań w łęczyckim Domu Kultury poznają różne kultury świata. Pierwszego dnia zajęć dzieci podzieliły się na grupy, a następnie zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi wielu kultur. Poprzez udział w warsztatach uczestnicy zajęć poznali muzykę, kuchnię, tradycje świąteczne i języki różnych państw. Na koniec spotkania dzieci rozbiły kolorowe piniaty wypełnione cukierkami. 

więcej

Rozpoczął się drugi tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury

W poniedziałek, 17 lipca br., rozpoczął się drugi tydzień wakacyjnych spotkań w łęczyckim Domu Kultury. Tym razem hasłem przewodnim jest POPKULTURA. Podczas poniedziałkowych zajęć dzieci bawiły się w TALENT SHOW. Różne grupy wiekowe zaprezentowały swoje talenty w wielu dziedzinach artystycznych. Jury, składające się z uczestników spotkania, bardzo wysoko oceniło występy młodych artystów. 

więcej

Pierwszy tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury za nami

W Domu Kultury odbywają się wakacyjne spotkania, podczas których dzieci i młodzież mogą odkryć różne oblicza kultury. Pierwszy tydzień spotkań przebiegł pod hasłem "Kultura fizyczna". Drugie spotkanie odbyło się w środę i miało charakter sportowej olimpiady. Dzieci podzieliły się na reprezentacje różnych państw i na łęczyckim stadionie zmierzyły swoje siły w różnych konkurencjach sprawnościowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale. W ramach trzeciego spotkania z serii "Kultura fizyczna" odbył się wyjazd na pływalnię WODNIK do Kutna. 

więcej

Plan wakacyjnych spotkań w łęczyckim Domu Kultury

Przypominamy, jakie niespodzianki czekają na dzieci i młodzież w łęczyckim Domu Kultury w trakcie wakacji. Pierwszy tydzień lipca to spotkania z kulturą fizyczną. Już w środę olimpiada wakacyjna, a w piątek wyjazd na basen. Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby uzyskać harmonogram zajęć na najbliższy miesiąc.więcej

W Domu Kultury rozpoczęły się spotkania wakacyjne

W Domu Kultury ruszyły wakacyjne zajęcia. Dzieci będą spotykać się  w poniedziałki, środy i piątki. Temat przewodni zajęć to SZEŚĆ RAZY KULTURA - czyli różne oblicza kultury. Rozpoczęto od kultury fizycznej. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpiecznych wakacji, a następnie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych. 

więcej

XXIII Spotkania z Modą na Zamku Królewskim w Łęczycy

W niedzielę, 2 lipca 2017 roku, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbyły się XXIII Spotkania z Modą, których organizatorem jest łęczycki Dom Kultury. W konkursie o Złoty Guzik Boruty wzięło udział 15 kolekcji, spośród których wyłoniono zwycięzców. 

foto: Przemysław Marynowski

więcej

Wakacje z Domem Kultury
Dom Kultury w Łęczycy organizuje WAKACYJNE SPOTKANIA POD HASŁEM: 6 x KULTURA.

SPRAWDŹCIE, JAK RÓŻNE MOGĄ BYĆ OBLICZA KULTURY.

Zapraszamy dzieci od 6 lat. Zajęcia w placówce odbywają się w godzinach 11.00-14.00. Godziny wyjazdów na wycieczki podawane będą na bieżąco.
więcej

Zapraszamy na wakacje do Domu Kultury
Dom Kultury w Łęczycy organizuje WAKACYJNE SPOTKANIA POD HASŁEM: 6 x KULTURA.

SPRAWDŹCIE, JAK RÓŻNE MOGĄ BYĆ OBLICZA KULTURY.

Zapraszamy dzieci od 6 lat. Zajęcia w placówce odbywają się w godzinach 11.00-14.00. Godziny wyjazdów na wycieczki podawane będą na bieżąco.
więcej

Jan Kopka bohaterem spotkania "Osobowości"

Jan Kopka - emerytowany strażak, pszczelarz, gawędziarz oraz kolekcjoner, regionalista był gościem cyklu "Osobowości", który organizowany jest przez Dom Kultury w Łęczycy. 30 kwietnia sala widowiskowa była wypełniona po brzegi. Bohater spotkania z humorem opowiadał o swoim życiu oraz swoich pasjach. 

więcej

Jan Kopka gościem spotkania "Osobowości"

30 kwietnia 2017 roku o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się spotkanie z cyklu „Osobowości”, którego bohaterem będzie Jan Kopka. Gość spotkania to niezwykle ciekawa i barwna postać związana z naszym regionem. Mieszkaniec Chorek w gminie Grabów jest emerytowanym strażakiem, pszczelarzem, gawędziarzem oraz kolekcjonerem. Posiada ogromny zbiór różnych eksponatów, których gromadzenie rozpoczął już w szkole podstawowej. W swojej kolekcji ma m.in.: obrazy, rzeźby, proporczyki, aparaty telefoniczne i hełmy.
więcej

Wkrótce Turniej Wiedzy o Kulturze


Dom Kultury w Łęczycy zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy o Kulturze „Z kulturą na Ty”, który odbędzie się 29 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w sali widowiskowej DK w Łęczycy. Każdą placówkę może reprezentować 3-osobowa grupa uczniów. Uczestnicy turnieju zmierzą się z pytaniami dotyczącymi m.in.: savoire-vivre, czyli kultury zachowania się, a także kultury języka i świata. Ponadto pojawi się konkurencja wymagająca wykonania utworu muzycznego z własnym wokalem i akompaniamentem. Szkoły mogą zgłosić swoje drużyny osobiście do sekretariatu DK w Łęczycy: Al. Jana Pawła II 11, telefonicznie bądź faxem pod numerem telefonu 024 721 03 49 lub mailem dkleczyca@dkleczyca.pl. Termin zgłoszeń upływa 19 maja 2017 roku. Regulamin i karta zgłoszeń na stronie internetowej www.dkleczyca.pl.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Tanecznym "Mój jest ten kawałek podłogi"

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na IX Otwarty Konkurs Taneczny „Mój jest ten kawałek podłogi”, który odbędzie się 6 maja 2017 roku o godz. 11.00 w hali sportowej przy Gimnazjum w Łęczycy. W konkursie przewidziane są dwie kategorie: solista oraz duet, zespół lub formacja taneczna, przy czym każda kategoria dzieli się na trzy grupy wiekowe: do 11 lat, od 12 do 15 lat i od 16 lat. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do 13 kwietnia br. Karty zgłoszenia i regulamin do pobrania w sekretariacie DK oraz na stronie www.dkleczyca.pl.
więcej

Rękodzielnicze warsztaty wielkanocne w Domu Kultury

7 kwietnia 2017 roku w godzinach 16.30-18.30 w pracowni plastycznej Domu Kultury w Łęczycy (II piętro) odbędą się Rękodzielnicze Warsztaty Wielkanocne, które są skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy spotkania pod okiem instruktorów będą wykonywać pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się z tradycją, a także do kreatywnego spędzenia czasu. Koszt warsztatów wynosi 10 zł. Zapisy i wpłaty w sekretariacie DK do 5 kwietnia br. Więcej informacji pod nr telefonu 24 721-03-49.
więcej

1 2 3   ...   14 15 16 następna wszystkich aktualności: 237

Przedział czasowy