Zapraszamy na wakacje do Domu Kultury
Dom Kultury w Łęczycy organizuje WAKACYJNE SPOTKANIA POD HASŁEM: 6 x KULTURA.

SPRAWDŹCIE, JAK RÓŻNE MOGĄ BYĆ OBLICZA KULTURY.

Zapraszamy dzieci od 6 lat. Zajęcia w placówce odbywają się w godzinach 11.00-14.00. Godziny wyjazdów na wycieczki podawane będą na bieżąco.
więcej

Jan Kopka bohaterem spotkania "Osobowości"

Jan Kopka - emerytowany strażak, pszczelarz, gawędziarz oraz kolekcjoner, regionalista był gościem cyklu "Osobowości", który organizowany jest przez Dom Kultury w Łęczycy. 30 kwietnia sala widowiskowa była wypełniona po brzegi. Bohater spotkania z humorem opowiadał o swoim życiu oraz swoich pasjach. 

więcej

Jan Kopka gościem spotkania "Osobowości"

30 kwietnia 2017 roku o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się spotkanie z cyklu „Osobowości”, którego bohaterem będzie Jan Kopka. Gość spotkania to niezwykle ciekawa i barwna postać związana z naszym regionem. Mieszkaniec Chorek w gminie Grabów jest emerytowanym strażakiem, pszczelarzem, gawędziarzem oraz kolekcjonerem. Posiada ogromny zbiór różnych eksponatów, których gromadzenie rozpoczął już w szkole podstawowej. W swojej kolekcji ma m.in.: obrazy, rzeźby, proporczyki, aparaty telefoniczne i hełmy.
więcej

Wkrótce Turniej Wiedzy o Kulturze


Dom Kultury w Łęczycy zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy o Kulturze „Z kulturą na Ty”, który odbędzie się 29 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w sali widowiskowej DK w Łęczycy. Każdą placówkę może reprezentować 3-osobowa grupa uczniów. Uczestnicy turnieju zmierzą się z pytaniami dotyczącymi m.in.: savoire-vivre, czyli kultury zachowania się, a także kultury języka i świata. Ponadto pojawi się konkurencja wymagająca wykonania utworu muzycznego z własnym wokalem i akompaniamentem. Szkoły mogą zgłosić swoje drużyny osobiście do sekretariatu DK w Łęczycy: Al. Jana Pawła II 11, telefonicznie bądź faxem pod numerem telefonu 024 721 03 49 lub mailem dkleczyca@dkleczyca.pl. Termin zgłoszeń upływa 19 maja 2017 roku. Regulamin i karta zgłoszeń na stronie internetowej www.dkleczyca.pl.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Tanecznym "Mój jest ten kawałek podłogi"

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na IX Otwarty Konkurs Taneczny „Mój jest ten kawałek podłogi”, który odbędzie się 6 maja 2017 roku o godz. 11.00 w hali sportowej przy Gimnazjum w Łęczycy. W konkursie przewidziane są dwie kategorie: solista oraz duet, zespół lub formacja taneczna, przy czym każda kategoria dzieli się na trzy grupy wiekowe: do 11 lat, od 12 do 15 lat i od 16 lat. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do 13 kwietnia br. Karty zgłoszenia i regulamin do pobrania w sekretariacie DK oraz na stronie www.dkleczyca.pl.
więcej

Rękodzielnicze warsztaty wielkanocne w Domu Kultury

7 kwietnia 2017 roku w godzinach 16.30-18.30 w pracowni plastycznej Domu Kultury w Łęczycy (II piętro) odbędą się Rękodzielnicze Warsztaty Wielkanocne, które są skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy spotkania pod okiem instruktorów będą wykonywać pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się z tradycją, a także do kreatywnego spędzenia czasu. Koszt warsztatów wynosi 10 zł. Zapisy i wpłaty w sekretariacie DK do 5 kwietnia br. Więcej informacji pod nr telefonu 24 721-03-49.
więcej

PREMIERY 2017

W dniach 25-26 marca 2017 roku odbyły się Premiery, czyli coroczna impreza organizowana przez Dom Kultury w Łęczycy, podczas której uczestnicy kół zainteresowań działających przy placówce prezentują swoje liczne umiejętności. W sobotę w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 wystąpiły wszystkie zespoły i grupy taneczne prowadzone przez Panie: Grażynę Wiśniewską i Katarzynę Korzeniewską-Killo. Były to: Zespół Latino Dance, Taneczna Akademia Brzdąca, Zespół Tańca Nowoczesnego KIE i MAŁE KIE, Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ŁĘCZYCANIE i Zespół Folklorystyczny ŁĘCZYCANIE oraz Dziecięca Grupa Baletowa. Na występy artystów licznie przybyli ich rodzice, znajomi i koledzy, którzy nagradzali tancerzy gromkimi brawami. 

więcej

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na Kiermasz Świąteczny sztuki i rękodzieła artystycznego, który odbędzie się 2 kwietnia br. w godzinach 10.00-15.00. Na kiermaszu będzie można nabyć pisanki, kraszanki, koronki, rzeźby, kartki świąteczne oraz baranki.
więcej

Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy

Dzisiaj o godz. 10 na skwerze przy al. Jana Pawła II odbyło się „Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy”, którego organizatorem jest Dom Kultury w Łęczycy. W akcji udział wzięły dzieci z łęczyckich przedszkoli nr 1, nr 2 i nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Każda placówka przygotowała piękną Marzannę oraz krótki występ - wierszyk, pokaz taneczny czy piosenkę tematycznie związaną z imprezą. Następnie ustawiono Marzanny na skwerze, po czym delegacje grup z pomocą strażaków z KP PSP Łęczyca potraktowały kukły dużą dawką wody. Potem nadszedł czas na najważniejszy punkt imprezy. Dzieci, głośno krzycząc i hałasując grzechotkami oraz piszczałkami, wygoniły zimę z miasta. Na zakończenie mali uczestnicy otrzymali od organizatorów akcji dyplomy i upominki. 

więcej

IX Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii za nami

W dyktandzie wzięło udział 65 uczestników z całego Powiatu Łęczyckiego. Tegoroczny Mistrz to Pani Halina Andrzejczak, reprezentująca ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy w kategorii Nauczyciele, została ona także Znawcą Ortografii w swojej kategorii. Pozostali Znawcy to: Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych - Ewelina Biniewicz I LO w Łęczycy, Juniorzy - Weronika Działek SP Nr 3 w Łęczycy, Ochotnicy - Dariusz Kupisz, Samorządowcy - Katarzyna Głodek UG Łęczyca, Instytucje - Jadwiga Urysiak Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok. 

więcej

Eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w eliminacjach powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w łęczyckim Domu Kultury w dniu 22 marca br. Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, "wywiedzione ze słowa", teatrów jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Zgłoszenia można składać w sekretariacie DK lub na adres e-mail: dkleczyca@spinet.pl w terminie do 10 marca br.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dkleczyca.pl.
więcej

Zapraszamy do udziału w IX Łęczyckich Mistrzostwach Ortgorafii

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji Łęczyckich Mistrzostw Ortografii, które odbędą się 17 marca br. w Domu Kultury. Uczestnicy zmierzą się w kilku kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele (z wyjątkiem polonistów), samorządowcy, służby mundurowe, instytucje, ochotnicy (kategoria otwarta), juniorzy (uczniowie szkół podstawowych). w każdej kategorii zostanie wyłoniony Znawca Ortografii, a zwycięzca dyktanda otrzyma tytuł Łęczyckiego Mistrza Ortografii 2017.Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca w sekretariacie DK, telefonicznie pod nr tel. 24 721 03 49 lub e-mailowo: dkleczyca@spinet.pl.

więcej

Zapraszamy do udziału w IX Łęczyckich Mistrzostwach Ortgorafii

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji Łęczyckich Mistrzostw Ortografii, które odbędą się 17 marca br. w Domu Kultury. Uczestnicy zmierzą się w kilku kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele (z wyjątkiem polonistów), samorządowcy, służby mundurowe, instytucje, ochotnicy (kategoria otwarta), juniorzy (uczniowie szkół podstawowych). w każdej kategorii zostanie wyłoniony Znawca Ortografii, a zwycięzca dyktanda otrzyma tytuł Łęczyckiego Mistrza Ortografii 2017.Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca w sekretariacie DK, telefonicznie pod nr tel. 24 721 03 49 lub e-mailowo: dkleczyca@spinet.pl.

więcej

Zapraszamy na odczyt pt. "Cyganie w Polsce"

Serdecznie zapraszamy na odczyt Pani Marii Sęczkowskiej pt. "Cyganie w Polsce", który odbędzie się w łęczyckim Domu Kultury w dniu 10 lutego br. o godz. 16.30. Organizatorami spotkania są Dom Kultury w Łęczycy oraz Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego. Wstęp wolny.
więcej

1 2 3   ...   14 15 16 następna wszystkich aktualności: 229

Przedział czasowy