Hurtap - Górnik Łęczyca - GKS II Bełchatów 1:3, (1:1)

Miłe złego początki.

W kolejnym meczu w IV lidze, piłkarze Hurtapu - Górnika Łęczyca, ulegli na własnym stadionie GKS II Bełchatów 1:3. Łęczycanie po bardzo dobrych wcześniejszych meczach musieli przełknąć gorzką pigułkę, jaką była porażka z Bełchatowem.

Początek meczu nie wskazywał, że łęczycanie mogą przegrać to spotkanie. Po jednej ze składnych akcji całego zespołu, Tomasz Czajkowski idealnie dośrodkował na głowę Michała Rosiaka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce, Po kilku minutach goście wyrównali, a fatalną interwencją popisał się bramkarz łęczycan Gąsiński. Wcześniej Szymon wybronił kilka strzałów, ale w sytuacji z 40 minucie popełnił duży błąd. Zdobywca gola Marcin Węglewski, aż złapał się za głowę nie rozumiejąc jakim to sposobem piłka znalazła się w łęczyckiej bramce.

Po przerwie mecz nadal był bardzo wyrównany, a najlepszą sytuacje do zdobycia bramki miał Tomasz Milczarek, którego uderzenie o kilka centymetrów minęło światło bramki. Kibice zastanawiali się, co byłoby, gdyby Milczarek nie strzelał, a podawał do świetnie ustawionego Rosiaka. Chyba byłoby 2:1, a tak niewykorzystana sytuacja zemściła się. Goście z narożnika pola karnego wykonywali rzut wolny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Łukasz Wesecki, który strzałem głową po raz drugi pokonał Gąsińskiego. Końcówka meczu należała do łęczyca. Atakowali całą drużyną, a do ostatniej akcji włączył się nawet Gąsiński. Po jego strzale, piłka jednak minimalnie minęła słupek bramki bełchatowian.

więcej

XXI Memoriał im. Jerzego Ponomarenko i Ryszarda Majewskiego

8 maja 2004 roku na stadionie miejskim w Łęczycy odbył się kolejny memoriał lekkoatletyczny im. Ponomarenko i Majewskiego, dwóch wspaniałych trenerów i wychowawców młodzieży.


Uczestników memoriału powitali: (na zdjęciu od lewej) Mirosław Andrysiak - trener MKLA, Zbigniew Wojtera - Starosta Powiatu łęczyckiego, Krzysztof Urbański - Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca i Hanna Pawłowski - Zastępca Burmistrza Łęczycy

W zawodach wystartowało około 200 zawodników i zawodniczek, na czele z mistrzami Polski i rekordzistami kraju. Najbardziej wartościowy rezultat zawodów uzyskał najlepszy w tej chwili w Polsce kulomiot Leszek Śliwa. Jego rezultat to 18,39 m. W pchnięciu kulą bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Zieliński, który osiągnął wynik 18,22 m.


W pchnięciu kulą zwyciężył Leszek Śliwa


Leszkowi Śliwie dobrych rad udzielał Edward Sarul (na zdjęciu z prawej) były Mistrz Świata w pchnięciu kulą

Najbardziej wartościowy wynik wśród kobiet uzyskała łęczycanka Ewa Skalska, która wygrała trójskok rezultatem 11,46 m.


Po raz pierwszy w zawodach memoriałowych rozegrano konkurs trójskoku kobiet

więcej

Niemcy zainteresowani Łęczycą

Od kilku miesięcy trwają intensywne negocjacje między przedstawicielami niemieckich firm, a władzami miejskimi w Łęczycy w sprawie wspólnych inwestycji w naszym mieście.

- Niemieccy partnerzy, bo tak musimy ich nazwać już kilka razy gościli w Łęczycy. Zwiedzali miasto, zostali zapoznani z najważniejszymi problemami, poinformowaliśmy ich także o naszych zamierzeniach związanych z rozwojem miasta. Partnerzy z Niemiec zwiedzili także tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Po zwiedzeniu Łęczycy i zapoznaniu się z jej problemami, Niemcy zaprosili przedstawicieli władz miasta na rozmowy do Jeny i Erfurtu.

- To były długie i wyczerpujące negocjacje, które zakończyły się podpisaniem wstępnego porozumienia. Mogę powiedzieć tylko jedno; nie spodziewałem się, że ktoś jest w stanie zaproponować nam takie warunki, stwarzające wielkie możliwości rozwoju naszego miasta. Partnerzy z Niemiec stwierdzali, że nie musimy martwić się o pieniądze; to ich sprawą jest ich zapewnienie. Zamierzają zainwestować w wiele dziedzin życia społecznego, a chyba najważniejszą sprawą jest to, że będzie to sprzyjać rozwojowi miasta i ograniczeniu bezrobocia - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Noworodki uhonorowane przez Burmistrza

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca, po raz kolejny wręczył po 500 zł rodzicom dzieci, które w tym roku urodziły się w naszym mieście.

Tym razem odwiedzając maluchy w ich domach, Burmistrz wręczył pieniądze następującym rodzinom: Wioletcie i Jerzemu Sowińskim i ich synkowi Miłoszowi, Anecie i Mariuszowi Zadrągom i ich synkowi Andrzejowi, Elżbiecie i Dariuszowi Starostom i ich córeczce Milenie, Sylwi i Ireneuszowi Patrzykątom i ich córeczce Karinie, Elżbiecie i Włodzimierzowi Kucharskim i ich synkowi Igorowi, Bogumile i Januszowi Tomaszewskim i ich synkowi Mateuszowi, Annie i Robertowi Aleksandrowiczom i ich córeczce Sandrze, Małgorzacie i Robertowi Najmanom i ich córeczce Ani, Agnieszce Wiktorskiej i jej synkowi Wiktorowi, Jolancie i Dariuszowi Michalskim i ich córeczce Roksanie, Agnieszce i Robertowi Wantuchom i ich synkowi Arturowi, Krzysztofie i Marcinowi Badalewskim i ich córeczce Julii.

Od początku roku na świat przyszło 51 nowych mieszkańców miasta i wszyscy zostali uhonorowani przez Burmistrza kwotą 500 zł.


Syn Miłosz, Wioleta i Jerzy Sowińscy


Syn Andrzej, Aneta i Mariusz Zadrągowie


Córka Milena, Elżbieta i Dariusz Starostowie


Córka Karina, Sylwia i Ireneusz Patrzykątowie


Syn Igor, Elżbieta i Włodzimierz Kucharscy


Syn Mateusz, Bogumiła i Janusz Tomaszewscy


Córka Sandra i Anna Aleksandrowicz


Córka Ania, Małgorzata i Robert Najman


Syn Wiktor i Agnieszka Wiktorska


Córka Roksana, Jolanta i Dariusz Michalscy


Syn Artur, Agnieszka i Robert Wantuch


Córka Julia, Krzysztofa i Marcin Badlewscy

więcej

Etat bez udziału 'Dziennika Łódzkiego'

16 kwietnia w "Dzienniku Łódzkim" ukazał się artykuł zatytułowany "Powiedzą "nie" Francji". W artykule, zmartwiona Agnieszka Kaźmierczak, nauczycielka języka francuskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy, informuje redakcję gazety, że martwi się, że jeżeli pierwszoklasiści nie zaczną uczyć się tego języka w nowym roku szkolnym, to ona może stracić pracę.

Rzeczywiście, od nowego roku będzie mniej klas, w tej szkole, w których dzieci uczyć się będą języka francuskiego, ale pani Kaźmierczak pracy nie straci.

W kolejnym artykule, który ukazał się w "Dzienniku Łódzkim" 26 kwietnia 2004 roku a zatytułowanym "Dostała pracę dzięki artykułowi w gazecie" dziennikarz informuje opinie publiczną, że "Agnieszka Kaźmierczak, nauczycielka języka francuskiego z Łęczycy, po ukazaniu się naszego artykułu na jej temat otrzymała propozycję pracy". Dziennikarz podpisujący się pseudonimem MBR przypisuje sobie i swojej gazecie, że ktoś dzięki niej otrzymał pracę.

więcej

Łęczyckie obchody Konstytucji 3 Maja

Bardzo uroczysty charakter miały w Łęczycy tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez łęczyckie duchowieństwo. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca i Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego.

Przy dźwiękach hymnu narodowego, flagę państwową wciągnęli na maszt żołnierze z Kompanii Reprezentacyjnej Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej, a podczas mszy świętej pieśni religijne zaśpiewał pod batutą Artura Kuczka, chór Soli Deo.

Wśród gości honorowych 3 Majowych uroczystości znaleźli się Honorowi Obywatele Królewskiego Miasta Łęczyca, Siostra Urszulanka Magdalena Śmiałowska i Profesor Tadeusz Poklewski.

Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Matki Boskiej.


Przemówienie z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja wygłosił Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy


Mszę świętą celebrował ksiądz Zbigniew Łuczak, łęczycki dziekan

więcej

Tak Łęczycanie uczcili wejście do Unii Europejskiej

Urząd Miasta w Łęczycy z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej przygotował bardzo atrakcyjny program, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Na Starówce i w innych miejscach łęczyckiego grodu bawiono się do późnych godzin nocnych. Łęczycanie w różny sposób uczcili wejście do europejskich struktur.

Zamieszczamy fotoreportaż z licznych imprez, które odbyły się w Łęczycy 1 maja:


Ekologiczny patrol z Bolimowskiego Parku Narodowego popłynął Bzurą z okolic Kwiatkówka do Łowicza


W Parku Miejskim pokazy walk zaprezentowali łęczyccy karatecy
Tak bawili się łęczyccy gimnazjaliści w Parku Miejskim
Na koniec zabawy nie mogło zabraknąć tradycyjnej polskiej grochówki. Nie była odgrzewana, bo szybko przysmak został spałaszowany.


Na stadionie Miejskim spotkaliśmy zawodników Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy do Unii Europejskiej skakali w dal i wzwyż


Młodzi piłkarze trenowani przez Dariusza Karasińskiego wejście do unijnych struktur powitali na porannym treningu


W koncertach na Starówce zaprezentował się chór Gospel


Tuż przed północą dla mieszkańców miasta zagrała wschodząca gwiazda polskiej estrady zespół Gagarin, a wcześniej wystąpiły Mikrowafle, chór Soli Deo, Funk Out, Klimakterium, Agata i Mariusz, Sławomir Kulpowicz, Włodzimierz Kiniorski i Dariusz Makaruk


Przemówienie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej wygłosił Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta, a potem zabrzmiała "Oda do radości" w wykonaniu łęczyckiego chóru Gospel

więcej

Przemówienie Burmistrza - 3 maja 2004r.

Drodzy Łęczycanie!

Witaj Majowa Jutrzenko, Świeć Naszej Polskiej Krainie!

Słowa tej popularnej pieśni dawały nadzieję na lepszą przyszłość kilku pokoleniom Polaków. Na swojej aktualności nic nie straciły do dnia dzisiejszego.

Pamięć o Konstytucji 3 Maja, sprawia, że Polacy potrafią rozsądnie pokierować swoimi losami w najtrudniejszych nawet warunkach, w czasach zaborów, wojennych zawieruch, ale mam też nadzieję, że i w czasach obecnych, w czasach normalności.

Zgromadziliśmy się dziś, podobnie jak w poprzednich latach, na łęczyckiej Starówce, aby uczcić rocznicę Konstytucji 3 Maja, pierwszej europejskiej konstytucji, która była przygotowana i opracowana przez najświetlejsze umysły doby oświecenia, przez ludzi. którym na sercu leżało dobro naszej ukochanej Ojczyzny.

więcej

Przemówienie Burmistrza - 1 maja 2004r.

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy!

Jest dla mnie wielkim zaszczytem i honorem, że mogę się dziś z Państwem spotkać z okazji tak podniosłej uroczystości, jaką jest wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej.

Wejście Polski do Unii Europejskiej jest dla nas świętem, ale nie trzeba ukrywać, że potrzeba wielkiego wysiłku, aby nasz kraj mógł zdobyć właściwe i należne mu miejsce w unijnych strukturach.

Wracamy do Europy! To hasło jest nadal bardzo popularne w naszym kraju. Jednak, tak prawdę mówiąc, to my nigdy tej Europy nie opuściliśmy. Oderwano nas tylko przemocą na długie lata zaborów, a po II wojnie światowej na czas komunistycznych rządów. Za europejskie i chrześcijańskie wartości poświęcaliśmy życie, zsyłano nas do syberyjskich łagrów, ginęliśmy w obozach koncentracyjnych. Nigdy jednak nie zapomnieliśmy, że jesteśmy Europejczykami, że to od nas niektóre narody mogą uczyć się zasad demokracji, że to my opracowaliśmy jedną z najnowocześniejszych konstytucji, którą to rocznicę będziemy świętować za kilka dni. To my założyliśmy jeden z najlepszych europejskich uniwersytetów, mówię o Uniwersytecie Jagiellońskim, na którym wiedzę zdobywali wielcy Europejczycy. To nasi królowie decydowali o kształcie Europy i przed nimi klękano składając dziękczynne hołdy. Gdy inni na swoich małych łódkach łowili ryby i barbarzyńsko łupili europejskie narody, my byliśmy w Europie najważniejsi. To my, zatrzymaliśmy pod Wiedniem w 1683 roku turecką nawałnicę, a w 1920 roku pod Warszawą komunistyczną konnicę Tuchaczewskiego i jemu podobnych. Nie wchodzimy do jednoczącej się Europy na kolanach prosząc o jałmużnę. Byliśmy i jesteśmy jej pełnoprawnym członkiem.

więcej

Urząd Marszałkowski dał na halę

Do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęło pismo od Zarządu Województwa Łódzkiego, w którym poinformowano, że wniosek władz miejskich w Łęczycy w sprawie dofinansowania budowy hali sportowej przy Gimnazjum, został zaopiniowany pozytywnie.

Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na budowę hali sportowej 890.000 zł.

- Długo toczyły się rozmowy z władzami województwa. Mieliśmy zapewnienia, że na naszą inwestycje znajdą się środki. Była to promesa. Teraz mamy już pewność, więc możemy przystąpić do kolejnego etapu prac związanych z budową hali - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta.

więcej

Łęczyca pięknieje

Wiosna już na dobre zagościła do naszego miasta. Na skwerkach pojawiły się kolorowe kwiaty, które pracownicy zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych sadzą na miejskich klombach. W ten sposób nasze miasto staje się bardziej kolorowe i co tu dużo mówić pięknieje.

- Zawsze uważałem, że Łęczyca powinna mieć dużo zieleni, a kolorowe kwiaty nadawać jej wspaniałą barwę. Taką Łęczycę pamiętam z lat mojego dzieciństwa i będę dążył do tego, aby tak samo wyglądała obecnie - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

- Jesteśmy pod wrażeniem. Bratki w klombach wyglądają wspaniale. Łęczyca zmienia swoje oblicze. Widzimy ogrom prac wykonanych przed Zamkiem Królewski, obserwujemy roboty związane z poprawą estetyki Parku Miejskiego. Tylko przyklasnąć inicjatywom burmistrza - stwierdzają mieszkańcy miasta.


Kolorowe bratki sadzone przez pracowników zatrudnionych na pracach interwencyjnych, sprawiają, że Łęczyca zmienia swój wizerunek

więcej

Ogółnopolskie Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca

W dniu 1 maja 2004 roku o godzinie 14.00 na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się impreza Strong Man, czyli siłacze w akcji Są to Ogólnopolskie Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca. Organizatorami zmagań siłaczy są Urząd Miasta Łęczyca i Towarzystwo Sportowe "Spartakus" - Strong Man Polska.

Program imprezy przewiduje 6 konkurencji, a są to:
1. Spacer farmera z walizkami 2x135 kg na maksymalną odległość.
2. Przerzucanie opony 370 kg - 6 obrotów na czas.
3. Martwy ciąg z platformą 600 kg.
4. Waga płaczu.
5. Ciągnięcie auta Touareg - 10 metrów
6. Zegar - 360 kg.

Zawody potrwają około 4 godzin.

Serdecznie zapraszamy do Łęczycy

więcej

30 - lecie Zakładu Karnego w Garbalinie

Zakład Karny w Garbalinie obchodził 30 - lecie swojego powstania. Przez te 30 lat wiele zmieniło się w tej placówce penitencjarnej. Zmieniło na korzyść, co jest zasługą kolejnych dyrektorów i funkcjonariuszy.

W uroczystościach rocznicowych wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu łęczyckiego, a także liczne grono zaproszonych gości.

W trakcie seminarium poświęconego historii ZK poinformowano zaproszonych gości o planowanej rozbudowie placówki, której zakończenie przewidziano za trzy lata.


O planach rozbudowy ZK w Garbalinie, na uroczystości z okazji 30-lecia utworzenia placówki, poinformował zaproszonych gości Wiesław Wierucki (na zdjęciu pierwszy z prawej), obecny dyrektor ZK

więcej

Rozmowa z Krzysztofem Lipińskim, Burmistrzem Miasta Łęczyca

Pytanie: W "Dzienniku Łódzkim" w wydaniu z 24 - 25 kwietnia 2004 roku ukazało się płatne ogłoszenie reklamowe, w którym radni z klubu "Niezależni" informują, dlaczego głosowali przeciwko udzieleniu Panu absolutorium. Czy zechciałby Pan to skomentować, aby mieszkańcy Łęczycy mieli pełny obraz tych spraw?

Krzysztof Lipiński: Radni, którzy zrzeszyli się w klubie "Niezależni" od początku kadencji tej Rady Miasta zamiast pracować na korzyść naszego miasta, robią wszystko, aby torpedować wszystkie działania związane z rozwojem Łęczycy. Płatne ogłoszenie, zresztą niepodpisane z imienia i nazwiska (czyżby ci radni wstydzili się swoich nazwisk?), zawiera same kłamstwa i pomówienia w stosunku do mojej osoby. Zamierzam z tego powodu podjąć kroki prawne w stosunku do tej grupy, która podaje opinii publicznej oszczerstwa. Czuje się w obowiązku, aby w tym wywiadzie przekazać mieszkańcom miasta, jak te sprawy wyglądają naprawdę. Chciałbym również poinformować mieszkańców miasta, kto kryje się pod nazwą "Niezależni". Są to następujące osoby: Józef Chowaniec, dyrektor banku w Kutnie, Waldemar Miksa, funkcjonariusz zakładu karnego w Łęczycy, Sławomir Biniewicz, lekarz, Małgorzata Caban, nauczycielka, Danuta Domińczak, nauczycielka, Andrzej Saganiak, nauczyciel i Tomasz Pijewski, restaurator. Uważam poza tym, że nazwę klubu, w którym skupieni są ci radni można rozszyfrować jeszcze inaczej: "Niezależni", bo :"Nie zależy" im na niczym, a przede wszystkim na rozwoju naszego miasta. Mieszkańcy miasta widzą, jak poprawia się jego wizerunek, że jest czysto, że prowadzone są niektóre inwestycje, a za kilka dni rozpoczną się kolejne. Nie widzą, a może nie chcą tego widzieć tylko ci radni.

Pytanie: Te osoby stwierdzają, że regulaminy Urzędu Miasta były niezgodne ze Statutem Miasta. Czy jest to prawda?

K.L. Mogło to być krótko, a więc w czasie, gdy w Urzędzie Miasta przeprowadzana była restrukturyzacja, gdy wydziały zastąpiono referatami, ale był to bardzo krótki okres, gdy zmieniane zostały regulaminy, które były dopasowywane do obecnej struktury. Obecnie wszystko jest już w porządku, ale muszę stwierdzić, że Urząd Miasta podlega dalszym restrukturyzacjom, ale zmiany będą już kosmetyczne. Ja, jako Burmistrz Miasta, a także zastępca Burmistrza i Sekretarz, przyglądamy się zmianom i staramy się wybrać najkorzystniejszą formę organizacyjną funkcjonowania Urzędu. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzone badanie przez specjalistyczną firmę, które będzie miało na celu podniesienie jakości świadczonych przez Urząd usług w stosunku do naszych klientów. Jest to kolejne nasze działanie, mające na celu uzyskanie przez Urząd Miasta Łęczyca certyfikatu ISO. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy miasta byli zadowoleni z naszych usług.

więcej

poprzednia 1 2 3   ...   468 469 470   ...   483 484 485 następna wszystkich aktualności: 7272

Przedział czasowy