X Otwarty Konkurs Wokalny "Mikrofon dla Każdego"

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do udziału w otwartym przeglądzie wokalnym „Mikrofon dla Każdego”, który odbędzie się w dniu 10 listopada 2017 roku o godz. 10.00. Celem konkursu jest integracja osób uzdolnionych muzycznie, popularyzacja sztuki wokalnej oraz stworzenie możliwości prezentacji umiejętności wokalnych i konfrontacji z innymi uczestnikami.
więcej

III Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej w Łęczycy WIRTUOZ 2017

Dom Kultury w Łęczycy i Towarzystwo Przyjaciół Miasta – Ogrodu Sokolniki organizują III Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej WIRTUOZ 2017, który jest adresowany do zdolnych instrumentalistów prezentujących swoje umiejętności gry na wybranych instrumentach. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniu 4 listopada 2017 roku o godz. 16.00 w Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11.
więcej

Gra terenowa „Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u”

W dniu 27 października 2017 roku odbędzie się, organizowana przez Muzeum w Łęczycy, gra terenowa „Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u”. Projekt ma na celu m.in.: popularyzację wiedzy o okresie PRL-u oraz promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich poprzez upowszechnianie wiedzy historycznej i znajomości polskiego dziedzictwa kulturowego.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/2

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 05.10.2017 do godz. 24:00 dnia 05.10.2017
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 115 km/h, południowo-zachodniego skręcającego na północno-zachodni. Na południu województwa istnieje ryzyko 30%, wystąpienia porywów wiatru do 130 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi: W przypadku istotnych zmian prognoz ostrzeżenie będzie aktualizowane.
PCZK w Łęczycy
Jacek Ożadowicz
więcej

Zaproszenie na konsultacje społeczne dotyczące utworzenia oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar – Błaszczyk i Radni Rady Miejskiej w Łęczycy serdecznie zapraszają Rodziców obecnych, jak i przyszłych Przedszkolaków do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych poświęconych tematowi utworzenia oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Konsultacje odbędą się w dniu 12 października 2017 roku (czwartek) o godz. 17.15 w Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 12 października 2017 roku (czwartek) o godz. 16.30, odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania przed Urzędem Miejskim w Łęczycy

Uchwała Nr LVI/336/2017 z dnia 26 września 2017 roku wprowadza zmiany w strefie płatnego parkowania. Zmiany dotyczą wydłużenia darmowego czasu w strefie płatnego parkowania do 55 minut. Do tej pory można było bezpłatnie zaparkować przed Urzędem Miejskim w Łęczycy tylko 30 minut. Pozostałe stawki nie ulegają zmianie. Dla przypomnienia: przekroczenie 55 minut spowoduje naliczenie opłat za pierwszą godzinę - 1,50 zł, za drugą - 1,70, za trzecią - 2 zł, i po 1,50 zł za każdą następną godzinę.

Nowy system wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.
więcej

„Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich”

Muzeum w Łęczycy rozpoczęło realizację projektu „Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich” przygotowanego w ramach "Współorganizacji Projektów Kulturalnych" w 2017 r. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Celem projektu jest przypomnienie i ożywienie umiejętności wykonywania pająków, które były jednym z ważnych elementów tradycyjnego wystroju dawnych chat łęczyckich. Dekorowanie wnętrz, poprzez bibułowe i słomiane ozdoby (oprócz pająków także wycinanki, bukiety, girlandy, wianuszki) pozostawało charakterystyczne dla naszego regionu do 1914 r.

 

 

więcej

XXIII Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu łęczyckiego do rywalizacji w ramach XXIII Powiatowych Konfrontacji Artystycznych Szkół, które odbędą się 5 grudnia br. o godz. 9.00. Aby wziąć udział w konfrontacjach należy przygotować program teatralny w formie przedstawienia lub montażu poetyckiego i wysłać zgłoszenie do dnia 24 listopada br. na adres Domu Kultury w Łęczycy, al. Jana Pawła II 11.
więcej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. szuka pracowników

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. poszukuje osób na stanowisko Technik – Inżynier – mechanika, elektronika, mechatronika, automatyka, elektryka-energetyka, hydraulika.więcej

Trwają prace związane z termomodernizacją komunalnych budynków mieszkalnych

Do końca października br. potrwają prace związane z termomodernizacją 9 budynków mieszkalnych przy ulicach: Belwederska 38, Poznańska 31, Kaliska 32, Kaliska 63B, Ozorkowskie Przedmieście 61, Sienkiewicza 29, Kopalniana 8, Kopalniana 10, Kopalniana 12.

 

 


 więcej

Szczepienia przeciwko grypie

Okres jesienno-zimowy sprzyja zachorowaniom na grypę i infekcje grypopodobne. Spośród wszystkich chorób zakaźnych grypa powoduje największą liczbę zachorowań. Najtańszą i najskuteczniejszą metodą walki z tą chorobą jest szczepienie ochronne. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zalecają, żeby szczepienia przeciw grypie wykonać jak najszybciej, aby zdążyć przed jesiennym sezonem infekcyjnym.
więcej

Spotkanie z podróżniczką Renatą Koper

28 września br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z Panią Renatą Koper. Jest ona podróżniczką, fotografką, zwolenniczką odpowiedzialnego podróżowania, założycielką i właścicielką Soul Travel. Na spotkaniu z pasją opowiadała o spotkaniu z Indianami Wixáritari, o ich wierzeniach i kulturze. Są oni jedną z najlepiej zachowanych kultur rdzennych na świecie.


 

 

więcej

Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W dniu 30 września 2017 roku w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Odznaczeń Szanownych Jubilatów w imieniu Prezydenta RP dokonała Pani Monika Kilar-Błaszczyk – wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca. Jubileusz zaszczycili swym udziałem rodziny i przyjaciele jubilatów, całość uroczystości poprowadziła Pani Agnieszka Kubies – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łęczycy. Odznaczone zostało 32 pary małżeńskie. Jednak ze względu na stan zdrowia nie wszyscy jubilaci mogli być obecni na uroczystości.

 

 

więcej

Zapraszamy na IX Bieg Papieski


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat

16 października br. w Parku Miejskim w Łęczycy odbędzie się IX Bieg Papieski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie sportowej, która ma na celu uczczenie 39. rocznicy pontyfikatu Papieża Polaka - Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące organizacji Biegu i warunków udziału znajdują się w Regulaminie (proszę pobrać). Karty startowe można pobierać w Wydziale Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy /II piętro, pokój nr 30/ w terminie do dnia 12 października 2017r. oraz na stronie internetowej Urzędu (proszę pobrać).
więcej

poprzednia 1 2 3 4   ...   483 484 485 następna wszystkich aktualności: 7272

Przedział czasowy