Wizyta wiceministra rozwoju w Łęczycy

7 sierpnia br. do Łęczycy na zaproszenie Pani Moniki Kilar-Błaszczyk - Wykonującej zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca przyjechał Pan Jerzy Kwieciński - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnomocnik premiera do spraw funduszy europejskich i rozwoju regionalnego. W trakcie spotkania, w którym uczestniczył Senator RP - Pan Przemysław Błaszczyk, omawiano potrzeby Łęczycy w zakresie inwestycji, koniecznych do realizacji, aby poprawić warunki życia mieszkańców, ożywić Miasto pod względem gospodarczym i społecznym. Jednym z tematów były planowana koncepcja szeroko pojętej rozbudowy Zamku Królewskiego, wartości historyczne Łęczycy. 

więcej

Pociągiem w Łódzkie 2017

Jutro, w ramach akcji "Pociągiem w Łódzkie", do Łęczycy przyjadą turyści. W programie wycieczki znajduje się: zwiedzenie zamku, rynku, kościoła św. Andrzeja Apostoła. Następnie podróżnicy udadzą się do Tumu, by zwiedzić kolegiatę i grodzisko. Na zakończenie odbędzie się na dziedzińcu łęczyckiego Zamku odbędzie się Piknik.

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów


kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć cały plakat
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów jest to turniej dla najlepszych w Polsce kadetów, czyli 16 – latków. To impreza, która odbywa się 4 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego, sportowej dumy naszej Łęczycy.
więcej

Oddaj krew, ocal życie!

Przypominamy, że Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa parkuje na ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Apelujemy do Państwa o oddawanie krwi. Okres wakacyjny jak co roku jest trudnym czasem dla potrzebujących i dla samych krwiodawców, gdyż jest to czas wzmożonego zapotrzebowania na składniki krwi i krwiopochodne.
więcej

Rozpoczyna się remont łącznika między ul. M. Konopnickiej a ul. Dominikańską

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się prace remontowe łącznika między ul. M . Konopnickiej a ul. Dominikańską. Zadanie obejmuje wymianę istniejącej nawierzchni jezdni z trylinki na nawierzchnię z kostki brukowej, chodników oraz zatok postojowych oraz budowę przyłącza kanalizacji deszczowej z ulicy M. Konopnickiej do istniejącego kolektora deszczowego w ul. Dominikańskiej. Zaplanowano również lokalizację nowych zatok postojowych po stronie południowej ulicy.

Wykonawcą robót jest PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO PRODUKCYJNE „TRAKT” Bobrzak, Tecław Spółka jawna, 99-300 Kutno, Woźniaków 110.

Wartość inwestycji wynosi 490 770,00 zł.

Prace, zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą, potrwają do 31 października br.
więcej

Na Placu T. Kościuszki umieszczono kurtynę wodną

Dzisiaj, na Placu T. Kościuszki, została umieszczona kurtyna wodna, która jest obsługiwana przez Jednostkę Budżetową „Zieleń Miejska”. Z tej formy ochłodzenia w upalne dni mogą korzystać zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy Łęczycy. 

więcej

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


Dziś, 1 sierpnia, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 9 października 2009 roku. Preambuła ustawy głosi, że święto ustanawia się w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego – tym, którzy w obronie bytu państwowego, z bronią w ręku walczyli o wyzwolenie stolicy, dążyli do odtworzenia instytucji niepodległego Państwa Polskiego, sprzeciwili się okupacji niemieckiej i widmu sowieckiej niewoli zagrażającej następnym pokoleniom Polaków.

O godz. 17.00 na terenie całego kraju, również w Łęczycy, zostaną uruchomione syreny alarmowe. Prosimy o wspólne uczczenie 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
więcej

Uroczyste otwarcie wyremontowanego skrzydła oddziału wewnętrznego w łęczyckim szpitalu

Dzisiaj, o godzinie 11, w łęczyckim szpitalu odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego skrzydła oddziału wewnętrznego. W uroczystości udział wzięli m.in. Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk, starosta Wojciech Zdziarski, radni powiatowi oraz pracownicy szpitala. 

więcej

Wakacyjne zajęcia w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbywają się wakacyjne zajęcia, w których uczestniczą chętne dzieci od 6 r.ż. W lipcu dzieci m.in. grały w gry stolikowe (np. „Dżdżownica”, „Małpki”, „Piotruś Pan”, „Warcaby”) i zręcznościowe, układały puzzle. Wzięły również udział w Turnieju Gier Planszowych („Chińczyk) oraz konkursie plastycznym „Letni pejzaż” - zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy. 

więcej

Szanowni Mieszkańcy miasta Łęczycy


Ustawa z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2016, poz. 744), która weszła w życie z dniem 1 września 2016 r. przewiduje, że nazwy między innymi ulic, placów nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Za propagujące komunizm uważa się także nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944-1989.

więcej

Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na posiedzenie LIV sesji Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 31 lipca 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Trwa trzeci tydzień wakacyjnych spotkań w Domu Kultury

Od poniedziałku uczestnicy wakacyjnych spotkań w łęczyckim Domu Kultury poznają różne kultury świata. Pierwszego dnia zajęć dzieci podzieliły się na grupy, a następnie zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi wielu kultur. Poprzez udział w warsztatach uczestnicy zajęć poznali muzykę, kuchnię, tradycje świąteczne i języki różnych państw. Na koniec spotkania dzieci rozbiły kolorowe piniaty wypełnione cukierkami. 

więcej

Piąte miejsce Marka Szymańskiego na Mistrzostwach Polski Seniorów

Piąte miejsce na odbywających się w Białymstoku Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 800 m zajął Marek Szymański. Zawodnik MKLA pokonał dystans w czasie (1.50.43 min), który jest jego nowym rekordem życiowym i jednocześnie rekordem Łęczycy. To największy sukces utalentowanego średniodystansowca z Łęczycy na tej imprezie.
więcej

Święto Policji 2017

25 lipca 2017 roku, przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, odbyły się oficjalne obchody Święta Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - mł insp. Tomasz Olczyk, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca - Monika Kilar-Błaszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej - Paweł Kulesza, Komendant Straży Miejskiej - Tomasz Olczyk, przedstawiciele samorządów powiatu łęczyckiego, przedstawiciele duchowieństwa i delegacje służb mundurowych.  

więcej

poprzednia 1 2 3   ...   474 475 476 następna wszystkich aktualności: 7138

Przedział czasowy