Konkurs fotograficzny „Jesienne impresje”

Dom Kultury w Łęczycy organizuje konkurs fotograficzny „Jesienne impresje”, który jest adresowany do fotoamatorów z Łęczycy i okolic powyżej 14. roku życia. Celem konkursu i wystawy jest ukazanie w artystycznej, ciekawej formie autorskich wypowiedzi fotograficznych pokazujących atrybuty jesieni. Uczestnik może wykonać maksymalnie 4 zdjęcia w postaci barwnej w formacie 20 x 30 cm, które do 7 listopada br. należy dostarczyć do sekretariatu Domu Kultury. W dniu 14 listopada br. o godz. 18.00 w sali wystawowej Domu Kultury odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu wraz z wystawą pokonkursową.
więcej

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy Nr LV/318/2017 z dnia 28 sierpnia 2017 roku od dnia 3 października 2017 roku zmieniły się w naszym mieście dwie nazwy ulic:


- dotychczasowa nazwa ulicy „Związku Walki Młodych” została zmieniona na nazwę „Związku Walki Zbrojnej”


- dotychczasowa nazwa ulicy Hanki Sawickiej” została zmieniona na nazwę „Kardynała Stefana Wyszyńskiego".
więcej

Jedynka zdobywa stolicę!

Dziedzictwo narodowe. Skarby kultury. Wychowanie obywatelskie. Patriotyzm. Ważkie słowa i fundamenty wychowania młodego Polaka czy puste frazesy z niemych kart książek ? O tym, że najlepiej uczyć się o tym i doświadczać w praktyce przekonali się uczniowie klasy VI a i VII a łęczyckiej “Jedynki” podczas wycieczki do stolicy 10 października 2017 roku.
 

więcej

Zapraszamy organizacje pozarządowe do konsultacji społecznych projektu uchwały Programu współpracy na 2018 rok

Burmistrz Miasta Łęczyca zaprasza do konsultacji społecznych w zakresie projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Miasto Łęczyca z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018.
Celem konsultacji jest poznanie stanowiska podmiotów, o których mowa powyżej prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Miasta Łęczyca w zakresie projektu uchwały będącej przedmiotem konsultacji.Termin rozpoczęcia konsultacji ustala się na dzień 09 października 2017 r., a termin ich zakończenia na dzień 20 października 2017 r.


więcej

"Razem dla Dawców"

.

„Razem dla Dawców” to program zniżek dla aktywnych krwiodawców na terenie całej Polski nadzorowany przez lokalne Kluby HDK PCK. Zawiera informacje o firmach, przedsiębiorstwach i sieciach ogólnopolskich, które posiadają zniżki dla Honorowych Dawców Krwi. Aby skorzystać z rabatu w danym punkcie zniżek należy pokazać legitymację HDK.

więcej

Informacja o przystąpieniu do oceny aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planów miejsc

Stosownie do art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Łęczyca dokonuje oceny aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planów miejscowych obowiązujących na obszarze miasta Łęczyca.

Każdy, kto jest zainteresowany zagospodarowaniem terenów w obszarze miasta Łęczyca, dokonaniem zmiany Studium lub zmianą planów miejscowych może wnieść wniosek.
więcej

Magiczne przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy

To było magiczne przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Nie zabrakło czarów, magicznych trików, znikania, pojawiania się, unoszenia w powietrzu i złudzeń optycznych. Było też dużo emocji oraz zdziwienia pomieszanego z zachwytem oraz śmiechu. Takie czary to nie tylko zabawa. Iluzjonista wyjaśnił, że do pokazów wykorzystuje złudzenia jakim ulega nasz wzrok i wiedzę z zakresu fizyki. Była to także świetna dydaktyczna zabawa. Czyli – warto się uczyć! Uczniowie współtworzyli widowisko dzielnie asystując iluzjoniście – sami nie wiedzieli, że takie talenty w nich drzemią!

 

 

więcej

XI Obchody Dnia Świętego Huberta

W sobotę, 7 października br., odbyły się XI Obchody Dnia Świętego Huberta. Impreza rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele OO. Bernardynów. Następnie udano się na Plac T. Kościuszki, gdzie na wszystkich czekała moc atrakcji. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać występ zespołu sygnalistów „Hubertusy” ze Świnic Warckich, prezentacje ptaków łowczych i psów myśliwskich. Zebrani wysłuchali także pogadanek leśnika i pszczelarza oraz skosztowali regionalnych wyrobów. Najmłodsi brali udział w przygotowanych konkursach, pokazach i warsztatach. W obchodach Hubertusa udział wzięła także Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca – Monika Kilar-Błaszczyk.

 

 


 więcej

Zapraszamy na IX Bieg Papieski


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat

16 października br. w Parku Miejskim w Łęczycy odbędzie się IX Bieg Papieski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie sportowej, która ma na celu uczczenie 39. rocznicy pontyfikatu Papieża Polaka - Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące organizacji Biegu i warunków udziału znajdują się w Regulaminie (proszę pobrać). Karty startowe można pobierać w Wydziale Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy /II piętro, pokój nr 30/ w terminie do dnia 12 października 2017r. oraz na stronie internetowej Urzędu (proszę pobrać).
więcej

XI Obchody Dnia Świętego Huberta już jutro

7 października br. w Łęczycy odbędą się XI Obchody Dnia Świętego Huberta. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Św. Hubertowską w Kościele OO. Bernardynów. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu przejdą ulicami miasta na Plac T. Kościuszki, gdzie zaplanowanych zostało wiele atrakcji. W programie imprezy m.in.: degustacja potrawy z dziczyzny, występ zespołu sygnalistów „Hubertusy” ze Świnic Warckich, prezentacja ptaków łowczych i ras psów myśliwskich oraz blok zabaw i konkursów ekologicznych.
więcej

"Tysiąc szklanek herbaty - spotkania na jedwabnym szlaku"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na spotkanie podróżnicze pt. "Tysiąc szklanek herbaty - spotkania na jedwabnym szlaku", które odbędzie się 12 października 2017r. o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a. Spotkanie poprowadzą Agnieszka i Robert Maciąg.
więcej

Głośne czytanie w łęczyckim przedszkolu

4 października 2017 roku Pani bibliotekarka z Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odwiedziła dzieci 6-letnie w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Celem odwiedzin było głośne czytanie dzieciom książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciołach pt. „Dzielny Prosiaczek”.
 
więcej

Zapraszamy do wsparcia podopiecznych łęczyckiego schroniska

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy prowadzi zbiórkę żywności i rzeczy dla swoich podopiecznych. Karmę dla psów i szczeniąt, koce, kołdry, pościele, miski i słomę dla małych czworonogów prosimy dostarczyć do placówki łęczyckiego Schroniska, znajdującego się przy ul. Staromiejskiej lub kontakt pod numerem telefonu: 24-721-03-47 w celu odebrania zgromadzonych rzeczy przez pracowników Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy.
więcej

III edycja akcji „Nakarm zwierzaka”Trwa III edycja internetowej kampanii organizowanej przez MojaKampania.pl pn.„Nakarm Zwierzaka”. Kupując koszulkę, poduszkę lub torbę z wybranym wzorem można wesprzeć także łęczyckie schronisko dla zwierząt. Zebrane pieniądze podczas całej akcji zostaną przekazane na rzecz psów z naszego Schroniska.
więcej

Zapraszamy do głosowania!

Multimedialna Pracownia Orange w Łęczycy? Dzięki Twoim głosom jest to możliwe! Sprawa jest prosta i wymaga jedynie kliknięcia. Grupie inicjatywnej z Łęczycy, a konkretniej Stowarzyszeniu Edukacyjno-Kulturalnemu IMPET udało się złożyć projekt do programu Fundacji Orange. Sam program Pracownia Orange pozwala na uzyskanie i bezpłatny dostęp do wszystkich elementów wyposażenia Pracowni (komputerów, Internetu, gier komputerowych, skanera, telewizora LCD).

więcej

poprzednia 1 2 3   ...   483 484 485 następna wszystkich aktualności: 7272

Przedział czasowy