Wysoka Forma Ewy Różańskiej

Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Ewa Różańska. Na mityngu kwalifikacyjnym w Aleksandrowie Łódzkim wypełniła kolejną normę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniającą do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych. Tym razem ustanowiła najlepszy w sezonie wynik w rzucie dyskiem (47.22 m). Była także najlepsza w pchnięciu kulą (15.27 m).
więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów za nami

W dniach 16 - 20 czerwca br. na obiekcie MMKT – Łęczyca odbyła się XII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, Super-Seria Skrzatów – 12 lat. W imprezie wzięło udział 70 najlepszych, młodych tenisistów z całego kraju. 

więcej

Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie Sportowej w Łazach

W dniu 27.05. br. odbyła się w Łazach IX Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek Na Start". Olimpiada ta odbywa się rokrocznie, a jej celem nadrzędnym jest wykształcenie w pokoleniu osób 50+ zrzeszonych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i organizacjach senioralnych, potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowania aktywnego stylu życia. 

więcej

Punkt Informacji Urzędu Miejskiego już działa

Dzisiaj, 20 czerwca 2017 roku, został uruchomiony Punkt Informacji Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Jest on zlokalizowany w holu na parterze budynku, po prawej stronie.

Punkt został utworzony w trosce o mieszkańców, w szczególności tych, którzy z różnych powodów mają trudności, by dostać się do pracowników merytorycznych Urzędu z uwagi na uwarunkowania architektoniczne budynku.

Zależy nam na tym, aby mieszkańcy mieli możliwość w jednym miejscu uzyskać informacje na temat procedur i sposobów załatwienia spraw lub stanu swojej sprawy bądź zostali właściwie skierowani.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Pawła Kurczewskiego - Radnego Miasta Łęczyca, który mocno zaangażował się w projekt powstania Punktu Informacji. 

więcej

Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na posiedzenie LIII sesji Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2017 roku (czwartek) o godzinie 16.30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej odwiedziły Muzeum Animacji Se-Ma-For w Łodzi

W piątek 16 czerwca 2017 roku uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej odwiedziły Muzeum Animacji Se-Ma-For w Łodzi. Z ciekawością obejrzały wystawę lalek i fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia :”Miś Uszatek”, ”Przygody Misia Colargola”, ”Danny Boy”,”Ichtys”, ”Pingwin Pik-Pok”, o przygodach zajączka Parauszka czy oskarowego filmu „Piotruś i Wilk”. Spotkanie w Muzeum zakończyło się projekcją filmu o wodzie „Wodna Bajeczka”.

Wycieczka do Muzeum Animacji Se-Ma-For odbyła się w ramach projektu „Podróże po regałach”. 

więcej

Zapraszamy do udziału w VII edycji rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz"


Zgłoszeń należy dokonywać w Bibliotece przy ul. M. Konopnickiej 11a lub w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Kaliskiej 13. Ilość miejsc ograniczona. Wpisowe 10zł.

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj)

Regulamin rajdu na stronie biblioteki: http://www.bibliotekaleczyca.pl/vardata/download/rrr2017.pdf
więcej

Wyjazd do miasta partnerskiego Rillieux-la-Pape we Francji

Dzisiaj, około godziny 12.00, grupa mieszkańców Łęczycy wyjechała do zaprzyjaźnionego francuskiego miasta Rillieux-la-Pape. Od wielu lat nasze miasta goszczą nawzajem rodziny. Jest to wspaniała okazja do poznania kultury i obyczajów obu państw, a także nawiązania nowych znajomości. Różne grupy wiekowe biorące udział w wyjeździe świadczą o tym, że każdy znajdzie coś dla siebie w programie wycieczki. Wyjeżdżających żegnały rodziny oraz Sekretarz Miasta Łęczyca – Pani Ewa Lewińska. 

więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 20 czerwca 2017 r. (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnych pod przewodnictwem Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży w bibliotece

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Pan Przemysław Marynowski – łęczycki artysta-fotograf. Warsztaty odbędą się w dniach 8, 10, 17, 22 sierpnia 2017 r. w godz. 10.00-13.00. Zapisy do 30.07.2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19. Więcej informacji w siedzibie biblioteki lub pod nr tel. 24 388 11 88. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zamieniła się w studio filmów animowanych

Na trzy dni 8, 9 i 10 czerwca 2017 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zamieniła się w studio filmów animowanych. Dzieci pod kierunkiem animatorki Magdaleny Bryll i dźwiękowca Damiana Czajki przeszły przyspieszony kurs tworzenia filmu animowanego. Poprzez miniaturową wersję procesu tworzenia scenariusza, scenografii, postaci, wreszcie animacji i reżyserii, następnie przez praktyczne działania zdobyły nie tylko wiele cennych informacji na temat sztuki filmowej, ale i pracy w grupie, kompromisu, wypowiedzi w różnych formach, planowania, przewidywania. 

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatówkliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć cały plakat
To najstarsza nasza impreza, która odbywa się 12 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Burmistrz Miasta Łęczyca. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego. W turnieju weźmie udział ok. 80 dziewcząt i chłopców z czołówki list klasyfikacyjnych PZT.
więcej

16 czerwca br. Urząd Miejski nieczynny

Informujemy, iż w dniu 16 czerwca br. Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia.

więcej

Sukces łęczyckiego gimnazjum w Finale Wojewódzkim "Gimnazjady"

Zajmując 5-6 miejsce, zaznaczyliśmy swoją obecność na piłkarskiej mapie województwa łódzkiego. W Finale Wojewódzkim ”Gimnazjady” w piłce nożnej chłopców rozegranym 09.06.2017r. w Łowiczu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy osiągnęło wielki sukces. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, system rozgrywek każdy z każdym w dwóch grupach i mecze o miejsca. 

więcej

poprzednia 1 2 3   ...   470 471 472 następna wszystkich aktualności: 7068

Przedział czasowy