Uchwała Rady Miejskiej w sprawie reformy oświaty

15 lutego 2017 r. Rada Miejska w Łęczycy podjęła decyzję, że od nowego roku szkolnego na terenie miasta Łęczyca będą funkcjonowały 3 szkoły podstawowe.

Uchwała nr XLIV/255/2017 z dnia 15 lutego 2017 r.więcej

Randka z książką w łęczyckiej bibliotece

Tegoroczne „Walentynki” były miłą zabawą dla Czytelników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy. 14 lutego 2017r. w Bibliotece zorganizowana została „Randka z książką”. Akcja polegała na wypożyczaniu książek-niespodzianek. Książki zapakowane były w szary papier z walentynkowymi dekoracjami. Czytelnicy wybierali książki nie znając autora, tytułu i recenzji książki. Dzięki wyborze w ciemno, czytelnicy mają okazję przeczytać książki, których w tradycyjny sposób by nie wypożyczyli. Akcja ta wzbudziła wiele uśmiechów wśród czytelników. 

więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej (Zarządzenie Nr 120.16.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 31 stycznia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej) Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składu komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w w/w konkursie ofert. Szczegóły znajdują się w Zarządzeniu Nr 120.29.2017 z dn. 14 lutego 2017r. (do pobrania tutaj).

więcej

Ewa Różańska Halową Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych

Na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Ewa Różańska zdobyła z bardzo dobrym wynikiem 16.08 m złoty medal w pchnięciu kulą. To już szósty tytuł Mistrzyni Polski utalentowanej lekkoatletki MKLA Łęczyca. Dobrze spisali się także pozostali reprezentanci Łęczycy. W siedmioboju juniorów młodszych Szymon Kłosiński zajął szóste miejsce (4048 pkt), a jego klubowy kolega Paweł Rybarczyk był dziesiąty (3480 pkt). Zawodnicy ustanowili rekordy życiowe. 

więcej

Zjazd Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy

24 lutego 2017r. w sali Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się Zjazd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. Członkowie Oddziału dokonają wyboru nowych władz na kadencję 2017-2020. Zapraszamy do zapoznania się ze Szczegółowym Porządkiem Obrad Zjazdu:

więcej

Zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446 tekst jednolity) na wniosek Zastępcy Burmistrza Miasta Łęczyca zwołuję sesję nr XLIV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 15 lutego 2017 roku (środa) o godzinie 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Walentynki z książką

Z okazji nadchodzących Walentynek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przygotowała wyjątkową atrakcję, mającą na celu promocję czytelnictwa i literatury. 14 lutego 2017r. w Wypożyczalni MiPBP w Łęczycy czytelnicy znajdą zbiory wyłożone w specjalnie oznaczonej strefie. Książki-niespodzianki będą opakowane, więc czytelnik wypożyczy książkę nie sugerując się okładką, recenzją, tytułem ani autorem. Zapraszamy do Biblioteki i życzymy miłej zabawy.
więcej

Walentynki w bibliotece

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Łęczycy 13 lutego 2017 roku w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowano dla dzieci ze świetlicy szkolnej spotkanie „Walentynki w bibliotece”. Walentynkowe święto to czas pełen miłych gestów, ciepła, pięknych słów, pocałunków, kwiatów i serc. Na początku spotkania dzieci opowiadały jak obchodzą to święto, w jaki sposób okazują rodzinie i przyjaciołom miłość, sympatię i zainteresowanie oraz jakie upominki otrzymują i wręczają swoim bliskim. 

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści wezmą udział w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy kontynuuje współpracę z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem uczniowie i nauczyciele wezmą udział w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Impreza zakłada szereg wykładów, pokazów i warsztatów z różnych dziedzin nauki jak: matematyka, informatyka, nauki przyrodnicze, chemia, fizyka czy ekonomia i prawo. Gimnazjaliści będą uczestniczyć w części festiwalu, której organizatorem jest łódzką uczelnia. Tematyka zajęć dotyczyć będzie: tworzenia gier w 3D, podstawowych reguł budowana i programowania współczesnych procesorów, elementów zagadnienia izoperymetrycznego, ich związków z legendą o założeniu Kartaginy, doświadczenia Steinhausa z bańkami mydlanymi.
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż - ostatnie dni na wpłatę wadium

28 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokalu mieszkalnego, lokali przeznaczonych pod działalność gospodarczą i niezabudowanych nieruchomości gruntowych. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem:
więcej

Opinia Burmistrza Miasta Łęczycadotycząca realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi pn. „Zespól interdyscyplinarny”.
Opinia Burmistrza Miastawięcej

Opinia Burmistrza Miasta Łęczycadotycząca zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem środowisk patologicznych
Opinia Burmistrza Miastawięcej

Lekcje biblioteczne dla łęczyckich pierwszaków

9 lutego 2017 roku Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odwiedzili uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Dowiedziały się także, że do tej biblioteki mogą zapisać się wszyscy mieszkańcy Łęczycy i powiatu łęczyckiego, obecnie najmłodszy czytelnik biblioteki ma 4 lata, a najstarszy 94. 

więcej

Zapraszamy do udziału w Turnieju Gier X-box

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza chętne dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w TURNIEJU GIER X-BOX KINECT 360. Turniej zostanie rozegrany w 2 grupach wiekowych: 30.03.2017 r. – klasy I-III i 31.03.2017 r. – klasy IV-VI. Zapisy na turniej przyjmowane są do 28.02.2017r. w Bibliotece dla Dzieci przy ul. Zachodniej 19, tel. 24 388 11 88.
więcej

1 2 3   ...   455 456 457 następna wszystkich aktualności: 6841

Przedział czasowy