Paulina Kaszubska podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

Paulina Kaszubska - uczennica gimnazjalnej klasy III B łęczyckiej Szkoły Podstawowej nr 1, której osiągnięcia plasują ją w ścisłej czołówce w województwie. Paulina może bowiem poszczycić się tytułem laureata konkursu z chemii i języka polskiego, jest też finalistką wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Poniżej prezentujemy wywiad z uczennicą.
więcej

I miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej dla Przedszkola nr 4

W dniu 23 marca 2017r. dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy, wzięły udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Podczas występu uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i lingwistycznych. Dzieci wykonały piosenkę pt. "Come to a picnic". Występ naszych przedszkolaków bardzo się spodobał i decyzją jury dzieci zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy! 

więcej

Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień z Internetem"

28 marca 2017 roku o godz. 10.00 w MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień z Internetem, pt. „Bezpieczny e-konsument”. Gość spotkania pani Ewa Wielec - Powiatowy Rzecznik Konsumenta omówiła zagadnienia związane z prawami i obowiązkami konsumentów, szczególnie praw przysługującym osobom robiącym zakupy przez Internet. Podczas spotkania Pani Rzecznik opowiedziała również o swojej pracy oraz rozdała uczestnikom materiały dotyczące zadań Powiatowego Rzecznika Konsumenta. 

więcej

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-literackim "Narysuj opowieść"

Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy zaprasza uczniów z Powiatu Łęczyckiego do udziału w konkursie plastyczno - literackim „ Narysuj opowieść ” Jego celem jest popularyzacja wiedzy o ziemi łęczyckiej, promocja czytelnictwa, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności literackich i plastycznych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie komiksu przedstawiającego bajkę, baśń, opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego, w którym bierze udział realny lub fikcyjny bohater. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie. Termin składania prac to 12 maj 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 20 maja 2017 r.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu (do pobrania tutaj)
więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 30 marca 2017 roku (czwartek) o godz. 15.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Miasta Łęczyca

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Łęczycy na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2017 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, przy ul. Marii Konopnickiej 14. To już drugie spotkanie, na którym omawiane będą m.in. zjawiska kryzysowe, obszary zdegradowane i obszary rewitalizacji w mieście Łęczyca. W celu opracowania "Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2015-2023" bardzo ważne są Państwa uwagi i spostrzeżenia. 

więcej

Zapraszamy do oddawania krwi w Łęczycy

Zachęcamy do oddawania krwi na terenie Łęczycy. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest ustawiony przy ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Poniżej ważne informacje dla krwiodawców:
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na eliminacje rejonowe XXXIX Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, które odbędą się 27 kwietnia 2017 roku w godzinach 9.00-13.00 w siedzibie biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a. Do udziału w eliminacjach rejonowych mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych – finaliści eliminacji szkolnych lub gminnych oraz gimnazjaliści – po 2 reprezentantów z każdego gimnazjum powiatu łęczyckiego. Zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do 13 kwietnia 2017 roku do MiPBP w Łęczycy. Konkurs Recytatorski odbywa się w ramach projektu „Podróże po regałach”. Więcej informacji w siedzibie biblioteki lub pod nr telefonu 24 721 03 57.
więcej

W kwietniu część parkingu przy cmentarzu przeznaczona na stanowiska sprzedaży

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, iż w dniach 01.04.2017r. – 30.04.2017r. na placu parkingowym utwardzonym (kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie parkingu od strony parkanu. Połowa tego parkingu będzie przeznaczona do handlu kwiatami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży. Połowa parkingu od strony ulicy Kaliskiej będzie przeznaczona do parkowania samochodów.
więcej

Rękodzielnicze warsztaty wielkanocne w Domu Kultury

7 kwietnia 2017 roku w godzinach 16.30-18.30 w pracowni plastycznej Domu Kultury w Łęczycy (II piętro) odbędą się Rękodzielnicze Warsztaty Wielkanocne, które są skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy spotkania pod okiem instruktorów będą wykonywać pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się z tradycją, a także do kreatywnego spędzenia czasu. Koszt warsztatów wynosi 10 zł. Zapisy i wpłaty w sekretariacie DK do 5 kwietnia br. Więcej informacji pod nr telefonu 24 721-03-49.
więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej /Zarządzenie Nr 120.50.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 27 marca 2017 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej/ – dokonano wyboru ofert. Szczegóły znajdują się Zarządzeniu Nr 120.502.2017 (do pobrania tutaj).
więcej

PREMIERY 2017

W dniach 25-26 marca 2017 roku odbyły się Premiery, czyli coroczna impreza organizowana przez Dom Kultury w Łęczycy, podczas której uczestnicy kół zainteresowań działających przy placówce prezentują swoje liczne umiejętności. W sobotę w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 wystąpiły wszystkie zespoły i grupy taneczne prowadzone przez Panie: Grażynę Wiśniewską i Katarzynę Korzeniewską-Killo. Były to: Zespół Latino Dance, Taneczna Akademia Brzdąca, Zespół Tańca Nowoczesnego KIE i MAŁE KIE, Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ŁĘCZYCANIE i Zespół Folklorystyczny ŁĘCZYCANIE oraz Dziecięca Grupa Baletowa. Na występy artystów licznie przybyli ich rodzice, znajomi i koledzy, którzy nagradzali tancerzy gromkimi brawami. 

więcej

Ekologiczny dzień wiosny w Przedszkolu nr 1

W dniu 24 marca 2017r. w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy uroczyście obchodzono EKOLOGICZNY DZIEŃ WIOSNY. Przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi - uczniami 2 klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy wzięli udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Najstarsza grupa VII „Gwiazdki” przedstawiła wszystkim dzieciom przedstawienie o tematyce ekologicznej. Następnie na terenie ogrodu przedszkolnego odbyły się wspólne zabawy z piosenką wiosenną. 

więcej

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Drzewko Wielkanocne"

Miejska i Powiatowa Biblioteka w Łęczycy zaprasza na warsztaty rękodzielnicze pn. „Drzewko Wielkanocne”, które odbędą się 6 kwietnia br. o godz. 12.00. Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić do 30 marca 2017 roku osobiście w wypożyczalni MiPBP w Łęczycy lub pod nr telefonu 24 721-03-57.
więcej

Seminarium dla przedsiębiorców - Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym seminarium pn. "Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania", które odbędzie się w piątek, 7 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Łęczycy, Pl. T. Kościuszki 1. W czasie seminarium uczestnicy dowiedzą się m.in.: o zasadach otrzymania finansowania na działania inwestycyjne i rozwojowe firm w latach 2014 - 2020 o źródłach finansowania inwestycji dostępnych na poziomie centralnym oraz bezpośrednio w województwie; o nowych produktach (formach) wsparcia przedsiębiorców, w tym dotacjach, pożyczkach, kredytach i innych formach dofinansowania działań innowacyjnych i rozwojowych; gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich 2014 - 2020.

Szczegółowy program (do pobrania tutaj).
więcej

1 2 3   ...   460 461 462 następna wszystkich aktualności: 6927

Przedział czasowy