Strefa dla przedsiębiorczych

Witaj,

Strefa dla Przedsiębiorczych jest miejscem gdzie znajdziesz informacje mogące pomóc Ci w osiągnięciu zawodowego sukcesu.

Znajdziesz tutaj dane dotyczące aktualnych konkursów unijnych, pożyczek, darowizn, dane dotyczące szkoleń i konferencji.

Znajdziesz też tutaj ciekawe i inspirujące artykuły oraz wywiady z ludźmi sukcesu.


Przeczytaj! Przemyśl! Działaj!

Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z opcji

Komercyjne M2
     
Komercyjne M2 - OGŁOSZENIA


Jeżeli posiadasz nieruchomość, którą chcesz wynająć pod prowadzenie biznesu, zamieścić tę ofertę na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce STREFA DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH.

Miejsce to z założenia ma być Platformą Wymiany dla popytu i podaży na komercyjne m2 . Zgłaszane i przedstawiane do wiadomości publicznej oferty mają na celu ułatwienie: z jednej strony przedsiębiorcom/inwestorom lokalnym jak i spoza Łęczycy znalezienie optymalnej nieruchomości do prowadzenia biznesu na terenie miasta, a z drugiej strony ma ułatwić prawnym właścicielom lokali wynajem powierzchni zainteresowanym nabywcom.

Akcja jest odpowiedzią na zgłaszane od osób fizycznych oraz firm zewnętrznych, uwagi dotyczące braku dostępu do skomasowanej informacji w zakresie możliwości najmu lokalu pod działalność gospodarczą.

Jeżeli jesteś zainteresowany prześlij dane pod adres: kluczak@leczyca.info.pl, 24/721 03 40


Ankieta
Lokalizacja:
Powierzchnia:
Opis:
Cena za wynajem:
Kontakt:

Oferta Marma Polskie Folie (pobierz tutaj)

Oferta IMP Comfort (pobierz tutaj)
ARTYKUŁY, WYWIADY


Jak sfinansować start-up?

Crowdfunding udziałowy Crowdunding, czyli społecznościowe finansowanie biznesu, robi zawrotna karierę. Najbardziej znana jego postać to „crowdfunding z nagrodami”, upowszechniony przez słynny serwis Kickstarter. Od niedawna konkuruje z nim tzw. equity crowdfunding, który pozwala na pozyskanie środków finansowych w zamian za udziały w firmie. Kiedy warto skorzystać z tej formy finansowania?

Szczegóły na stronie: http://www.web.gov.pl/wiedza/finansowanie/702_4517_jak-sfinansowac-start-up-crowdfunding-udzialowy.html Źródło: http://www.web.gov.pl/


Od pierwszej drukarki do międzynarodowego sukcesu
wywiad z Karoliną Bołądź (COO Zortrax)


Zortrax to pierwszy polski start-up, który odniósł sukces w Kickstarterze, znanym światowym serwisie crowdfundingowym. Kwota, jaką otrzymała olsztyńska firma - 180 tys. dolarów, przekroczyła aż o 80 tys. dol. cel kampanii w Kickstarterze. Kampania otworzyła firmie drzwi do lukratywnego kontraktu z na zakup 5 tys. drukarek 3D. Jak wyglądała droga od pomysłu na biznes do tak dużego sukcesu finansowego i nawiązania międzynarodowych kontaktów? O tym rozmawialiśmy z Karoliną Bołądź z Zortraksa

Szczegóły na stronie: http://www.web.gov.pl/wiedza/wywiady_biznes/700_4503.html Źródło: http://www.web.gov.pl/

Do odważnych świat należy

Własna firma to szansa na niezależność, realizację własnych wizji i wdrażanie w plan swoich marzeń. To w końcu szansa na sukces finansowy.

Jak wskazują badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, według ankietowanych przedsiębiorcy to osoby odważne (blisko 30% wskazań) oraz potrafiące podjąć ryzyko (blisko 40% wskazań).

Osoby te dodatkowo charakteryzują się inicjatywą w podejmowaniu działań, kreatywnością i konsekwencją. Bo właśnie konsekwencja, samodyscyplina stanowi clou dobrego biznesu.

Jeżeli podjąłeś już decyzję o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, to doradzam gorący romans z samodyscypliną, a najlepiej to weź z nią ślub. Sam sobie sterem i wiatrem – to, w końcu do czegoś zobowiązuje.

Zakładając firmę musisz dokładnie zapoznać się z zasadami panującymi w branży , która ma być twoją trampoliną do lepszego życia. Warto poznać meandra prawa, ekonomii i rachunkowości. Pamiętaj niewiedza kosztuje, niewiedza szkodzi. Wiedza natomiast otwiera drzwi. Na rynku dostępne są różnego rodzaju publikacje, czy interesujące pozycje książkowe, które pomogą Ci zdobyć przynajmniej rozeznanie w temacie. Bierz ponadto przykład z tych, którzy sukces maja już po swojej stronie, bierz przykład z tych wielkich, ale bierz przykład też z mniejszych, lokalnych rozwiązań. Zobacz co takiego, jakie cechy charakteru są wspólne dla „lwów biznesu”, a jakie dla „płotek”. Wybór należy do Ciebie!

„Największym błędem, jaki możemy kiedykolwiek popełnić w życiu jest myślenie, że pracujemy dla kogokolwiek innego niż dla siebie”. Brian Tracy


"Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą"
 aktualne wydanie poradnika dla nowo powstałych firm

Każdy początkujący przedsiębiorca ma szansę na odniesienie sukcesu. Potrzebna jest determinacja, ciężka praca i wiedza. Ten ostatni czynnik jest równie niezbędny na starcie, jak kapitał na rozruch biznesu. Nowa wydanie poradnika, który oddajemy do Państwa rąk, jest odpowiedzią na potrzebę zgromadzenia w jednej publikacji podstawowych informacji, niezbędnych początkującym przedsiębiorcom oraz takim, którzy szukają sposobów na rozwój swej firmy. Gromadzi wiedzę o dostępnych na rynku programach i narzędziach pomocy dla przedsiębiorców. Wydanie czwarte, zmienione, wprowadza nowe treści dotyczące m.in. prawa. Jego przestrzeganie to jeden z podstawowych warunków spokojnego funkcjonowania na rynku.

Poszerzenie i uszczegółowienie treści prawnych wynikało nie tylko z uwagi na relacje z administracją państwową, ale także na nowe obowiązki, które wynikają ze zmiany przepisów, a które dotyczą relacji przedsiębiorca-przedsiębiorca.

W tekście zawarto odniesienia do stron internetowych instytucji, które wspólnie tworzą system wsparcia dla przedsiębiorców, m.in.: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego, ZUS i wielu innych. Ich celem jest rozszerzenie prezentowanej w niniejszej publikacji treści i ułatwienie dostępu do dokumentacji poszczególnych programów wsparcia.

Zapraszamy Państwa do współtworzenia treści przewodnika. Na wszelkie uwagi, spostrzeżenia oraz sugestie dotyczące tematyki ewentualnej rozbudowy jego treść, czekamy pod adresem e-mail: promocja@parp.gov.pl.

Źródło: http://www.parp.gov.pl/index/more/45235

Monty Python” udziela 4 lekcji na temat kreatywności


John Cleese, angielski aktor komediowy, współtwórca Monthy Python’a i cyklu komediowego Fawlty Towers (Hotel Zacisze) przez wiele lat tworzył skecze, pisał i grał w filmach. Praca kreatywna, szukanie inspiracji i organizowanie czasu na tworzenie były więc dla niego chlebem powszednim. Po latach postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak budować oazę do kreatywnej pracy.

4 lekcje na temat kreatywności (przeczytaj tutaj)

4 książki o kreatywności, które musisz przeczytać

Czy chcesz dowiedzieć się: jak napisać książkę w trzy miesiące? jaki ma wpływ żona, która wspiera swojego męża w procesie twórczym czy jak sobie poradzić z trzema jeźdźcami kreatywności: niepewnością, ryzykiem i krytyką? Jeśli tak, to lista poniższych książek jest dla Ciebie! Ludzie kreatywni mają często tysiąc pomysłów na minutę i największym dla nich wyzwaniem jest wybranie jednego i pochłonięcie się w czasochłonny proces przekuwania idei na rzeczywistość.

4 książki o kreatywności (informację pobierz tutaj)


ARTYKUŁ POCHODZI ZE STRONY: 10tysiecy.pl

Jak radzić sobie ze słomianym zapałem?

Jak poradzić sobie z tym, że jest się zdolny, ale leniwy? Czy uważanie się za ponadprzeciętnych pomaga w osiąganiu życiowych celów? Dlaczego utalentowani ludzie tak szybko się poddają?
Roman Łoziński, w swojej prezentacji na TEDx Toruń stara się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania cytując wyniki wybranych badań naukowych. Dla mnie najbardziej cenne było zakończenie wystąpienia Romka.

„Uważam, że większość z nas jest przeciętna. Ja jestem przeciętny. Wiara w to, że jestem wyjątkowy w świecie, w którym jest kilka miliardów ludzi byłaby skrajnym egocentryzmem.”
„I dla przeciętnych ludzi jest możliwość odnoszenia wyjątkowych sukcesów. Tylko ona wygląda trochę inaczej (niż dla wyjątkowych ludzi).”
„Trzeba być pokornym i akceptować to, że przeciętny człowiek z trudem osiąga wyjątkowe rzeczy.”
„I ostatnie, które może zabrzmieć banalnie, jest esencją tego, co sprawia, że możemy znosić ten trud. Musimy wierzyć, że to co robimy ma sens. Bo bez tego nigdy nie znajdziemy siły na to, żeby codziennie, każdego dnia przegrywać, a następnego dnia wstawać i próbować jeszcze raz.”

Znaczenie wiary w sens tego, co robimy ilustruje doświadczenie Viktora E. Frankla, który był profesorem neurologii i psychiatrii Uniwersytetu Wiedeńskiego. Spędził 3 lata w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Obserwując zachowanie więźniów doszedł do wniosku, że Ci, którzy odnajdowali sens swojego istnienia nawet w tak nieludzkich warunkach, potrafili przetrwać myśląc, na przykład, o tym, co zrobią po opuszczeniu obozu. Byli niestety też ci, którym nie udawało się wykrzesać z siebie nadziei, że ich życie ma jeszcze jakieś znaczenie i ta grupa ludzi umierała dużo szybciej.

Analizy Frankla potwierdzają, że człowiek jest w stanie „zachować resztki wewnętrznej wolności, niezależności nawet w warunkach tak koszmarnego psychicznego i fizycznego stresu”, jak w obozie koncentracyjnym.

Do dzieła więc! Nadawajmy sens naszym wysiłkom będąc przeciętnymi by osiągać wielkie rzeczy!
http://10tysiecy.pl/jak-radzic-sobie-slomianym-zapalem/


Zainspiruj się! Zainspiruj się! Zainspiruj się! Zainspiruj się!


Wywiad pochodzi z e strony: http://10tysiecy.pl/jak-rozkrecac-biznes-bez-miliona-zlotych/

Jak rozkręcać biznes bez miliona na koncie? – wywiad z Marcinem Łukiańczykiem przeczytaj tutaj)


Odsłon: 8804
Drukuj: drukuj